Plecak ze zwierzętami – hit czy kit?

plecaki

Wśród uczniów początkowych klas szkół podstawowych coraz częściej można zaobserwować plecaki, których przewodnimi motywami są zwierzęta lub zwierzęce postaci z bajek. W jakim wieku najmłodsze pociechy będą zachwycone plecaczkiem ze zwierzątkiem, a kiedy zaczną się go wstydzić i trzeba będzie rozejrzeć się za nowym modelem? Podpowiadamy!

Czytaj dalej Plecak ze zwierzętami – hit czy kit?

Dziewczynka w pierwszej klasie – z tornistrem czy plecakiem?

plecaki do pierwszej klasy

Rozpoczęcie nauki w pierwszej klasie to dla każdej dziewczynki bardzo ważne wydarzenie. Każdy rodzic chce, aby jego mała pociecha polubiła chodzenie do szkoły. Ułatwić to może piękny plecak, w którym córeczka nosić będzie wszystkie swoje książki, zeszyty i szkolne przybory. W końcu w głowie rodzica pojawia się pytanie – czy lepsze są tornistry, czy może jednak plecaki do pierwszej klasy. Przedstawiamy wady i zalety obu propozycji.

Czytaj dalej Dziewczynka w pierwszej klasie – z tornistrem czy plecakiem?

Co dziecko powinno zabrać ze sobą na basen?

akcesoria na basen

Pływanie to jedna z najbardziej zdrowych aktywności fizycznych. Dzieci uczą się w wodzie koordynacji ruchowej i odpowiedzialności, a sam sport pomaga kształtować mięśnie, jest dobry dla kręgosłupa i stawów oraz pomaga w ewentualnej rehabilitacji. Co powinniśmy dziecku przygotować przed wyprawą na basen? Podpowiadamy w poniższym tekście!

Czytaj dalej Co dziecko powinno zabrać ze sobą na basen?

Mały artysta – pastele i kredki dla dzieci

kredki dla dzieci

Rysowanie odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Pomaga też ocenić wiedzę i nabyte przez pociechę umiejętności, pokazuje, jak maluch odbiera świat. Warto więc pielęgnować u niego duszę małego artysty. Jakie jeszcze zalety ma rysowanie? Podpowiadamy, jak pomóc dziecku w rozwoju tej umiejętności i w jakie przybory do rysowania je zaopatrzyć.

Czytaj dalej Mały artysta – pastele i kredki dla dzieci