Plecak ze zwierzętami – hit czy kit?

Wśród uczniów początkowych klas szkół podstawowych coraz częściej można zaobserwować plecaki, których przewodnimi motywami są zwierzęta lub zwierzęce postaci z bajek. W jakim wieku najmłodsze pociechy będą zachwycone plecaczkiem ze zwierzątkiem, a kiedy zaczną się go wstydzić i trzeba będzie rozejrzeć się za nowym modelem? Podpowiadamy!

Plecaki z pieskiem – doskonałe dla dziewczynek

To właśnie małe szczeniaki, yorki, maltańczyki, chihuahuy, beagle, dalmatyńczyki czy buldożki robią największą furorę wśród dziewczynek. Dodatkowego uroku wielu modelom dodaje ubranie psa w sweterki lub inne typowo ludzkie gadżety – okulary albo słuchawki. Fantastyczne będą także psie postaci z bajek, takich jak 101 Dalmatyńczyków czy Psi Patrol.

Plecaki z końmi i innymi dzikimi zwierzętami dla chłopców

Chłopcy zdecydowanie bardziej preferują zwierzęta, które żyją na wolności. Wśród nich są konie, jak również lwy, tygrysy i inne dziko żyjące ssaki z rodzin kotowatych i psowatych. Wszystkie z nich oddają charakter, z którym chcą się identyfikować młodzi mężczyźni – siła, zawziętość, szybkość oraz odwaga. Co ciekawe, plecaki z końmi są także chętnie wybierane przez dziewczęta. Model musi jednak dodawać zwierzęciu odrobiny słodyczy, otaczając go różowym kolorem, serduszkami lub pięknie uczesaną grzywą.

Plecaczek ze zwierzętami – jaki wiek jest odpowiedni?

Oczywistym jest, że urocze plecaczki to domena dzieci, które dopiero rozpoczęły swoją naukę w szkole i myślami są jeszcze w przedszkolu, w którym wszystko było zabawą. Taki plecak pomoże im dobrze rozpocząć przygodę ze szkołą, a lekcje będą kojarzyć się pozytywnie. Trudno jednak oczekiwać, by trzecio- lub czwartoklasista nadal nosił ze sobą plecak z urokliwym zwierzątkiem. Postawi raczej na inne modele lub będzie chciał, aby jego zwierzę było bardziej naturalną postacią.

Plecak z motywem kota – dla starszaków

Koty to stworzenia, które w ostatnim czasie spektakularnie podbijają internet na różnego rodzaju filmikach, zdjęciach i memach. Dlatego wśród starszych dzieciaków właśnie żartobliwy plecak z motywem kota może zrobić furorę. Moda jednak przemija, dlatego należy ostrzec dziecko, że plecak powinien mu posłużyć przez przynajmniej jeden rok szkolny.

Inne zwierzęce motywy

W poprzednim sezonie furorę na plecakach zrobiły z kolei ptaki, a w szczególności różowe flamingi oraz w mniejszym stopniu tukany. Były one częstym wyborem dziewczynek w różnym wieku, dlatego można powiedzieć, że to bardzo uniwersalny motyw. Różowy flaming najlepiej prezentuje się z różnego rodzaju odcieniami błękitu, turkusu oraz zieleni.

Mityczne stwory i starodawne zwierzęta

Na koniec należy oczywiście wspomnieć, że popularnością cieszą się także jednorożce (wśród dziewczyn), jak również latające jaszczurki (smoki) oraz dinozaury (wśród chłopców). To nieśmiertelna klasyka plecaków dla najmłodszych.