Wybieramy poduszkę dla dziecka – najlepsze modele

Dziecięca poduszka to jeden z najważniejszych elementów, które muszą pojawić się w pokoju każdej pociechy podobnie jak pościele dla dzieci. Kiedy dziecko powinno zacząć spać na poduszce? Jaką wybrać, by była najodpowiedniejsza? Która dobrze sprawdzi się w podróży samochodem? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w tekście, w którym wybieramy odpowiednią poduszkę dla naszego dziecka.

Kiedy wprowadzić poduszkę dla dziecka?

Zaleca się, aby maluszek do drugiego roku życia spał tylko na materacu lub innym twardym podłożu, bez żadnej podkładki pod głową. Po pierwsze, dbamy w ten sposób o kręgosłup dziecka, ponieważ nie ryzykujemy, że będzie on nienaturalnie ułożony. Poza tym należy zwrócić szczególną uwagę na to, że niemowlaki nie potrafią w początkowej fazie życia zmieniać pozycji podczas spania i każdy niepotrzebny przedmiot dookoła nich grozi podduszeniem. Dodatkowo, zbyt wysoka poduszka może podnieść główkę w taki sposób, że bródka zbliży się do klatki piersiowej i zablokuje drogi oddechowe. 

Szukasz wyjątkowej odzieży okazjonalnej dla Ciebie 
i swojego dziecka? Zobacz sukienki na wesele dla mamy 
i córki w sklepie internetowym ewaplatek.pl - 
Kids Fashion!

Materiał poduszki

Najczęściej produkuje się go z bawełny o wysokiej gramaturze, bardzo trwałej i sprężystej, która jest dodatkowo bardzo przyjemna w dotyku. Bawełna jest materiałem, który dość szybko wysycha. Wiele z produktów dostępnych na rynku jest także produkowanych z mieszanki bawełny z tkaninami syntetycznymi oraz mikrowłóknami. Wśród nich ciekawą propozycją jest pościel bambusowa dla dzieci, która wykonana jest z mieszanki bawełny oraz bambusa w stosunku około 48 do 52. 

Wypełnienie poduszki

Bardzo istotną sprawą jest również materiał, którym wypełnia się poduszkę. Nie zaleca się wypełnienia pierzem ani puchem, ponieważ mogą one uczulić nasze dziecko. W dodatku poduszka może okazać się zbyt miękka dla maluszka. Te delikatniejsze najczęściej wypełnia się jedwabiem lub materiałami syntetycznymi – piankami, granulatami, włóknami lub lateksem. Poduszka bambusowa wypełniona jest równo przez włókna bambusowe oraz poliester HCS. Podczas wyboru zwracaj szczególną uwagę na to, czy jest elastyczna – czy wraca do pierwotnego kształtu po dociśnięciu jej ręką. Warto poszukać materiałów hipoalergicznych, które będą zapobiegać powstawaniu grzybów oraz pleśni. Bardzo uczulającym materiałem jest oczywiście wełna, ale jeśli maluch ma alergię na roztocza, wówczas zdecydujcie się właśnie na nią.

Szukasz kompletu pościeli dla swojej pociechy? Sprawdź artykuł „5 aspektów, które warto wziąć pod uwagę, wybierając pościel dla dzieci„!

Poduszka motyl – rozwiązanie dla podróżników

Jeśli często zabieramy nasze dziecko w podróż samochodem, dobrym pomysłem będzie zakup motylka. To poduszka, która kształtem przypomina tego właśnie owada – w środku jest płaska, dzięki temu kręgosłup dziecka ułożony jest w linii prostej, a miękkie podwyższenia po bokach stabilizują główkę, chroniąc ją przed wstrząsami. Jest ona idealna nie tylko na dalekie wojaże, ale z powodzeniem można ją włożyć do dziecięcego spacerowego wózka.

Oprócz poduszki trzeba też wybrać właściwą pościel! Dowiedzie się o tym w artykule – „Jaka pościel dla dziecka będzie idealna? Dowiedz się, jak kupować pościel dla dzieci i młodzieży!