5 aspektów, które warto wziąć pod uwagę, wybierając pościel dla dzieci

Wybranie pościeli, która będzie odpowiednia dla dzieci, to wbrew pozorom dosyć trudne zadanie. Poszewki dla maluchów powinny pasować do aranżacji należącego do pociech pokoju. Bardzo ważne jest także to, by wzory znajdujące się na pościeli trafiały w gust dzieci. Inne motywy będą właściwe dla dziewczynek, a z zupełnie innych będą zadowoleni chłopcy. Oczywiście możemy także zdecydować się na uniwersalne wzory pościeli dla dzieci. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy w domu dwójkę maluchów różnej płci, które posiadają jeden wspólny pokój. Wówczas zakupienie innych poszewek mogłoby stać się podstawą do wszczynania ciągłych kłótni. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed zakupem pościeli dla maluchów? Jakie poszewki sprawdzą się najlepiej? Które materiały są najbardziej lubiane przez pociechy? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu!

Pościel dla dzieci – jak wybrać tę, która będzie dla nich najodpowiedniejsza?

Udając się do sklepów z tekstyliami, możemy dostrzec bardzo wiele różnych rodzajów pościeli. Wśród nich znajdują się także te przeznaczone do użytku przez dzieci. Przed zakupieniem poszewek dla maluchów, warto najpierw wypytać ich o to, jakie motywy podobają im się najbardziej. Większość rodziców postanawia zabrać pociechy ze sobą na zakupy. Nie jest to do końca dobry pomysł. Dlaczego? Otóż, dzieci mają słomiany zapał. Często zachwycają się pierwszą rzeczą, którą zobaczą i która trafi w ich gust. Później niezwykle trudno wytłumaczyć maluchowi to, że dana pościel została wykonana z kiepskiej jakości materiału lub po prostu posiada niewygodne zapięcie. Najczęściej kończy się to płaczem dziecka, które w ten sposób chce przekonać rodziców do zakupu produktu, które samo wybrało. Jeśli chcemy uniknąć scen rozpaczy w sklepie, lepiej zostawmy dziecko pod opieką dziadków lub w przedszkolu. Aby jednak trafić w gust malucha, porozmawiajmy z nim o jego ulubionych bajkach, zainteresowaniach czy też kolorach. Taka wiedza, z pewnością pomoże nam zakupić odpowiednią pościel. Na co jednak warto jeszcze zwrócić uwagę wybierając poszewki dla dzieci?

Urządzasz pokój dla noworodka? Co powinno się w nim znaleźć? Dowiesz się tego, czytając nasz artykuł!

Pościel dla dzieci – wzory, motywy i kolory mają kluczowe znaczenie!

Wybierając pościel dla dzieci, powinniśmy wziąć pod uwagę motywy i wzory jakie będą się na niej znajdowały. Powinny one pasować do aranżacji pokoju dziecka. Bardzo ważne jest, by spełniały także jego upodobania. Oczywiście inne wzory będą cieszyły dziewczynki, a z innych będą zadowoleni chłopcy. Przykładowo pościel w kotki dla dzieci lepiej sprawdzi się w pokoju małej damy, podobnie zresztą jak motywy przedstawiające księżniczki, kwiaty czy serduszka. Małe dziewczynki będą zachwycone posiadając taką pościel. Traktor, samochód czy czołg oraz inne pojazdy powinny znajdować się na poszewkach należących do chłopców. Będą oni także zadowoleni z pościeli, na której znajdują się motywy sportowe lub podobizny superbohaterów. Jeśli chcemy zakupić uniwersalne, pasujące do wspólnego pokoju chłopca i dziewczynki poszewki, powinniśmy zdecydować się na pościel w sowy, figury geometryczne lub tą całkiem gładką.

Pościel dla maluchów – dopasuj jej rozmiar do wieku pociechy!

Przed zakupieniem pościeli dla dziecka, bardzo ważne jest zmierzenie długości i szerokości należącej do niego kołderki. Jeśli wybierzemy w sklepie za szeroką poszewkę, będzie ona zwisała z pościeli, co może okazać się na dłuższą metę bardzo niekomfortowe. Wybierając zbyt małą pościel, kołdra może się do niej nie zmieścić. Najczęściej na pojedyncze łóżko dziecka wybierana jest poszewka o wymiarach 140×200. Maluchy, które śpią na rozkładanych sofach, zazwyczaj posiadają nieco szersze kołderki, dlatego też będą potrzebowały pościeli o wymiarach 160×200. Dla pewności, zalecamy jednak zmierzenie pościeli, przed kupieniem poszewki, która będzie ją okrywała.

Pościel dla dzieci – tkaniny, które pokochają najmłodsi!

Kupując pościel dla dzieci, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na rodzaj tkaniny, z jakiej została stworzona. Materiały dla dzieci powinny być wykonane w jak największej części z naturalnych surowców. Tylko takie pościele zagwarantują brak występowania uczuleń na skórze dziecka. Dlatego też na szczególną uwagę zasługują poszewki wykonane z bawełny lub satyny bawełnianej. Są one wykonane w dużej mierze z naturalnych surowców, dlatego też będą idealne dla dzieci. W okresie zimowym, maluchy będą zachwycone pościelą polarową, która zapewni im znakomite ciepło. Latem natomiast warto przyjrzeć się pościeli jersey, która bardzo dobrze przepuszcza powietrze, dlatego też zminimalizuje ryzyko pocenia się podczas ciepłych nocy. Jakich pościeli lepiej unikać? Na pewno tych wykonanych z kory. Nie każde dziecko będzie bowiem lubiło ten materiał. Posiada on specyficzną fakturę, która może nie zostać zaakceptowana przez dziecko. Jeśli chcemy być pewni czy dana tkanina będzie odpowiadała preferencjom malucha, możemy przeprowadzić w domu test. Wystarczy znaleźć różne rodzaje tkanin jakie mamy w szafkach i włożyć je do rączki dziecka. W ten sposób dowiemy się, które materiały pociecha uzna za przyjemne w dotyku, a które wręcz przeciwnie.

Pościel dla najmłodszych – zwróć uwagę na rodzaj zapięcia

Mogłoby się wydawać, że rodzaj zapięcia pościeli nie jest zbyt istotną kwestią. Jest to jednak błędne przekonanie. Jeśli nie chcemy, by poszewka dziecka zsuwała się z kołderki, powinniśmy zadbać o to, by zapięcie było właściwie dobrane. Warto kupować pościele zapinane na guziki lub napy (potocznie zwane zatrzaskami). Taki rodzaj zapięcia rzadko się psuje, a gdy już coś złego się z nim stanie, dość łatwo go naprawić. Pościele zasuwane na zamek nie należą do najpopularniejszych. Dość często stosuje się w nich zamki kryte, które podczas zapinania podchodzą pod materiał, przez co mogą go uszkodzić. Ponadto zamki nie są tak trwałe jak guziki. Szybko mogą się zepsuć, a ich naprawa wiąże się z wizytą w pracowni krawieckiej. Równie często, możemy zauważyć brak jakiegokolwiek zapięcia znajdującego się na poszewce. Wówczas najczęściej materiał jest uszyty w formie zakładki, do której wkłada się kołdrę. Zazwyczaj jest to głęboka kieszeń, z której nie powinna wypaść kołderka dziecka, więc jest to także godny uwagi sposób „zapięcia” kołdry.

Pościel dla maluchów – wybieraj produkty znanych producentów!

Jeśli szukamy pościeli dla dzieci, które będą się charakteryzowały wysoką jakością, koniecznie powinniśmy wybierać produkty pochodzące od znanych producentów. Może się okazać, że takie pościele będą nieco droższe, jednak cena idzie w parze z jakością, tak więc z pewnością będzie to opłacalna inwestycja. Wysokiej jakości materiał będzie odporny na uszkodzenia, zapięcie także nie powinno się zepsuć, jak więc widać, lepiej wybierać renomowane produkty od tych tańszych, które po chwili ulegną zniszczeniu.