Weekend z dzieckiem – gdzie warto się wybrać?

Tegoroczne wakacje już się zakończyły, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzić miłe chwile z całą rodziną. Warto raz na jakiś czas zorganizować weekendowy wypad za miasto czy kilkudniową wycieczkę. Na takie wycieczki warto wyposażyć malucha w worek dla dzieci, w którym będzie przechowywał swoje ulubione zabawki i trochę smakołyków. Także rodzice mogą zabrać ze sobą worek plecak. Taki bagaż jest poręczny i pojemny. Planując wyjazd z dzieckiem, warto dokładnie przemyśleć miejsce, do którego się udamy. Gdzie można się wybrać i co zobaczyć?

Wybór odpowiedniego zakwaterowania

Planując rodzinny weekend warto wybrać hotel przyjazny dzieciom. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że naszym pociechom niczego nie zabraknie. Miejsce to powinno charakteryzować się przede wszystkim:

  • odpowiednią wielkością łóżek przystosowanych również dla najmłodszych,
  • dziecięcym menu w ofercie bufetowej,
  • placem zabaw,
  • strefą wodnych atrakcji dla dzieci.

Niektóre pensjonaty dodatkowo oferują specjalny pakiet powitalny dla najmłodszych czy opiekę wykwalifikowanej niani. Hotel przyjazny rodzinie ma również w wyposażeniu cały zestaw do przewijania, krzesełka dla maluchów czy najróżniejsze zabawki, które umilą czas dzieciom.

Gdzie warto się wybrać?

Decydując się na rodzinny wyjazd, należy dokładnie przemyśleć w jakie rejony się udać. Mając małe dzieci warto zdecydować się na spędzenie czasu niedaleko miejsca zamieszkania. Dzięki temu pociechy nie będą się nudzić w trakcie długiej i nużącej podróży. Mieszkańcy południowych regionów Polski mogą udać się np. w okolice Łodzi. Centrum dużego miasta to jednak nie najlepsze miejsce na hotel. Województwo łódzkie oferuje dużą bazę pensjonatów znajdujących się na obrzeżach, z dala od miejskiego zgiełku. Warto więc wybrać zakwaterowanie na wsi lub w małych miasteczkach. Dzięki temu dzieci będą mogły wypocząć na łonie natury oraz pooddychać świeżym powietrzem.

Co warto zwiedzić w okolicach Łodzi?

Województwo łódzkie to piękny, lecz często niedoceniany obszar. Na jego terenie znajduje się wiele ciekawych miejsc, do których można udać się z dzieckiem. Pociechy na pewno ucieszą się z wizyty w Łódzkiej Palmiarni czy Zoo Safari w Poddębicach. Ciekawy może okazać się również Zalew Zadębie czy Park na Młynku. Jesienią pięknie prezentują się Wapienniki oraz Ogród Botaniczny. Taka wycieczka może więc być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. 

Starsze dzieci będą zadowolone również z wizyty w:

  • Planetarium EC1,
  • Centrum Nauki i Techniki EC1,
  • Europejskim Parku Rzeźby,
  • muzeum filmu,
  • Aquaparku Fala.

Możliwości jest jednak o wiele więcej. Wszystko zależy od tego, co lubią nasze dzieci i w jakim są wieku. Planując podróż, warto wcześniej przemyśleć jakie miejsca chcemy odwiedzić. Dzięki temu zaoszczędzimy wiele czasu i będziemy wiedzieli, jakie akcesoria wziąć ze sobą.