Wybieramy najwygodniejsze plecaki dziecięce

Ciężki plecak, wypchany sporą liczbą książek, zeszytów oraz przyborów szkolnych. Do tego torba z laptopem w ręku… Twoje dziecko już na początku nowego roku szkolnego narzeka, że jego plecak jest niewygodny? Musisz to jak najszybciej zmienić, aby Twoja pociecha nie męczyła się w drodze do szkoły.

Plecaki dziecięce i ich dobór

Pierwsza myśl, która pojawi się w głowie rodzica będącego na zakupach przed rozpoczęciem szkoły, to wybór jak największego plecaka, który pomieści jak najwięcej książek, zeszytów, piórników, bloków rysunkowych i technicznych oraz pudełek śniadaniowych. To podejście nie jest rozsądne, ponieważ plecaki dziecięce powinno się dopasować do postury dziecka i jego wzrostu. Na dole plecak nie powinien przekraczać linii pasa, a u góry ramion. Nie może być także od niego szerszy. Szelki z kolei nie powinny być zbyt wąskie oraz muszą posiadać regulację, aby obciążenie było równomiernie rozłożone.

Plecaki Coolpack – idealne by zabrać książki i laptopa

Bardzo istotnym punktem wyboru plecaka jest jego pojemność. Część książek, szczególnie te do nauki języków obcych, jest drukowana w formacie A4. Muszą one bez problemu zmieścić się, a jeśli nie – taki plecak jest zdecydowanie za mały dla ucznia. Współcześnie wiele dzieci zabiera ze sobą na zajęcia także laptopy. Torba w dłoni to kolejne obciążenie dla kręgosłupa, a polski Główny Inspektor Sanitarny zaleca, by waga zapakowanego plecaka nie wynosiła więcej niż 10-15% wagi dziecka – inaczej plecy są zbyt obciążone.

Plecaki Coolpack są wystarczająco pojemne, a wiele modeli posiada także dodatkowe przegrody na laptopa. Ich waga jest odpowiednio niska po to, aby wypełnione po brzegi nie obciążały pleców ucznia. Tył jest wzmocniony i wyprofilowany, dzięki temu kręgosłup nie jest nadwyrężony, ustabilizuje się sylwetka, a w lędźwie nie będzie uwierał dół plecaka.

Bezpieczne dodatki na plecaki dziecięce

Wzrost liczby dzieci w szkołach wiąże się także z koniecznością przygotowania popołudniowego rozkładu zajęć. To oznacza, że wiele z naszych pociech będzie jesienią oraz zimą wracało do domu po zmroku. Wydaje się, że odblaski są standardowym wyposażeniem, jednak warto sprawdzić czy są na tyle duże, że będą zawsze widoczne i nie ulegną przypadkowemu zakryciu.

Gdzie znaleźć plecaki Coolpack?

Jednym z liderów na polskim rynku plecaków jest marka Coolpack. Sklep oferujący jej produkty znajdziemy w każdym większym polskim mieście. Produkty można zakupić w sklepie online. Te same modele różnią się jednak między sobą ceną, dlatego warto skorzystać z tańszych ofert w internecie.

Wygoda musi iść w parze z produktem zdrowym dla kręgosłupa oraz gwarantującym bezpieczeństwo na drodze. Na te trzy punkty należy szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze najwygodniejszego plecaka dla naszych pociech!