Plecaki szkolne dla sióstr – jaki dla starszej, a jaki dla młodszej?

Plecak szkolny to niezwykle ważna rzecz w szkolnej wyprawce dla każdej dziewczynki. Co w przypadku, jeśli posiadamy dwie córki? Czy dobrym pomysłem jest, żeby młodsza przejmowała plecak po swojej starszej siostrze? Jakie modele spodobają się małym, a jakie dużym dziewczynkom? Szukamy odpowiedzi na pytanie, jaki plecak wybrać plecak dla młodszej, a jaki dla starszej pociechy!

Plecaki dla dziewczynki – czy “dziedziczenie” ma sens?

Zadajmy sobie pytanie odwrotne. Jak zareagowałaby starsza córka, gdybyśmy powiedzieli jej, że nie będziemy kupowali nowego plecaka, ponieważ w całkiem dobrym stanie jest plecak młodszej i ona może go spokojnie używać, a to właśnie mniejszej kupimy nowszy? Tak, trudno wyobrazić sobie tę abstrakcyjną sytuację, zwłaszcza że dziedziczenie dotyczy z reguły młodszego rodzeństwa. Są jednak rzeczy, a wśród nich i plecaki, które dziecko chce mieć tylko dla siebie. Posiadanie używanego plecaka odbierze mu tę magię, a może także zniechęcić do chodzenia do szkoły! Córka może stać się także obiektem drwin ze strony niemądrych rówieśniczek.

Plecaki dla dziewczynek w klasach początkowych

Najmłodsze pociechy najczęściej chcą mieć plecaki z wizerunkiem bajkowych postaci, takich jak Elsa z Krainy Lodu, Violetta ze znanego serialu czy lalka Barbie. Lubują się w delikatnych pastelowych odcieniach błękitu, mięty czy różu. Sporą popularność w ostatnich sezonach zdobywają także plecaczki z uroczymi kotkami i pieskami. Dodatkowo modele dla dzieci powinny spełniać wiele istotnych wymagań praktycznych. Muszą posiadać usztywnione i wzmocnione plecy, regulowane szelki i być lekkie, aby nie obciążać dodatkowo kręgosłupa najmłodszych pociech.

Młodzieżowe plecaki dla dziewczyn – co jest teraz w modzie?

Uczennice starszych klas szkoły podstawowej oraz szkół średnich zdecydowanie bardziej zwracają uwagę na to, czy plecak będzie pasował im do codziennych stylizacji. Próżno szukać u nich wizerunków postaci z bajek. Dominują bardziej ekstrawaganckie wzory, takie jak flamingi czy arbuzy. Młodzież z chęcią sięga po małe plecaczki w stylu retro, znane jako plecaki vintage. To absolutny must have w szafach blogerek i Instagramerek, co przełożyło się na popyt wśród zwykłych użytkowniczek.

Plecaki damskie: szkolne i na wycieczki

Małe plecaki vintage przydadzą się starszej córce także podczas jednodniowych wycieczek szkolnych. Można w nich zmieścić bez większego problemu przekąskę, coś do picia, ładowarkę i powerbank, a także najpotrzebniejsze kosmetyki. Z kolei młodszej, która na co dzień nosi duży i wypchany do granic możliwości tornister, warto kupić dodatkowy mały plecaczek. Ciekawym rozwiązaniem są zestawy szkolne, które zawierają w sobie nie tylko plecak, ale worek na buty, piórnik, bidon, śniadaniówkę czy małe torebki. Dzięki temu nasza najmłodsza pociecha będzie miała wszystkie elementy wykończone jedną szatą graficzną.

Różne dzieci w innym wieku potrzebują plecaków o innych wymiarach. Przeczytaj – „Rozmiar, pojemność i kieszonki – jak sprawdzić, czy plecak nie będzie za mały?” i wybierz odpowiedni model!