Czy plecak vintage nadaje się dla przedszkolaka?

Plecaki vintage to hit ostatnich sezonów. Są bardzo modne, a ich wzornictwo zachwycić może każdego. Dodatkowo są wyjątkowo praktyczne, można je zabrać ze sobą na zajęcia albo na wycieczkę. Czy jednak plecaczki vintage będą odpowiednim wyborem dla dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem? Szukamy odpowiedzi na to pytanie!

Czym są plecaki vintage?

Plecaki w stylu retro, bo tak można je nazywać, wyglądają bardzo różnorodnie. Klasyczna “jaskółka” nie ma zapięć na suwak, co jest standardem w plecakach dla najmłodszych. Główną przegrodę ściąga się sznurkiem, który przykrywa się klapą z zapięciem na magnes lub klamerkę z dziurkami. Takie plecaczki wykonuje się najczęściej ze skóry lub ekoskóry. Innym typem, które także określa się mianem vintage, są plecaki, których wygląd ma sprawiać wrażenie, że jest starszy niż w rzeczywistości oraz nawiązywać stylistycznie do poprzednich epok w trendach modowych. To także produkty z ekstrawaganckimi nadrukami, wśród których dominują ptaki i zwierzęta, a pojawiają się nawet wąsy. Ogromną popularnością cieszą się również wzory kwiatowe, które były hitem w końcówce lat 60. w Stanach Zjednoczonych.

Jakie powinny być plecaki dla przedszkolaka?

Przedszkolak nie musi – na szczęście – nosić codziennie do szkoły dużej liczby zeszytów i książek, niektórych także w formacie A4. Warto więc kupić plecak mały i lekki, jednak taki, który będzie miał przynajmniej dwie przegrody oraz boczną kieszonkę. Dlaczego? Zapakować trzeba będzie do niego pudełeczko z przekąskami lub drugim śniadaniem, ulubioną zabawkę (albo nawet kilka) oraz buteleczkę z wodą. Warto do takiego plecaka włożyć także koszulkę, w którą przedszkolanki przebiorą dziecko, gdy pobrudzi się w trakcie posiłku lub zabawy. Ważnym elementem każdego plecaczka są odblaski, które przydadzą się wtedy, gdy wracamy z naszą pociechą na piechotę w jesienne i zimowe popołudnia.

Czy plecaczki vintage są odpowiednie dla najmłodszych?

Kupując plecak dla naszej pociechy musimy się kierować funkcjonalnościami, które zostały wymienione wcześniej. Niestety część plecaków vintage to modne produkty młodzieżowe, które mogą być zbyt duże dla naszego malucha. Inne nie mają na sobie naszywek odblaskowych. Musimy więc dokładnie szukać takiego, który spełni nasze oczekiwania.

Pomysły na plecak dla przedszkolaka

Warto przyjrzeć się ofercie takich firm jak Paso czy Coolpack. Plecaki tych marek są przystosowane właśnie dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z przedszkolem. Są stosunkowo niewielkie, lekkie, ale ich pojemność jest wystarczająca dla najmłodszych. Ich wzory też są zaprojektowane dla maluchów, którzy bardzo chętnie decydują się na plecaczki z postaciami z ich ulubionych bajek lub takie, które same w sobie są pluszową przytulanką.