Plecaki Paso dla przedszkolaków i uczniów w wieku szkolnym – co je wyróżnia?

Zazwyczaj dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej czy przedszkola uwielbiają chodzić na zajęcia lekcyjne, ponieważ daje im to możliwość spotkania się z koleżankami oraz kolegami i tym samym nawiązania przyjaźni. Już końcem wakacji maluchy z entuzjazmem namawiają rodziców, aby udali się wraz z pociechami na zakupy, na których skompletują całą wyprawkę szkolną. Wybieranie zeszytów z okładkami, na których znajdują się wizerunki ulubionych bajkowych bohaterów, kredek, piórników oraz artykułów piśmienniczych może wpłynąć jeszcze bardziej pozytywnie na myśl o powrocie do szkoły. Jednakże jednym z najważniejszych akcesoriów, bez których dziecko nie będzie mogło udać się na zajęcia lekcyjne są plecaki. To właśnie w nich są przenoszone książeczki, zeszyty oraz inne niezwykle potrzebne w szkole przedmioty. Jeśli chcemy mieć pewność, że maluch posiada plecak wysokiej jakości, rozważmy kupno tego typu produktu pochodzącego od znanego producenta. Tornister Paso ma wiele zalet, które sprawią, że wybranie tej marki spośród innych dostępnych na rynku z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę! Jakie są plecaki szkolne Paso? Co je charakteryzuje i wyróżnia na tle konkurencji? Sprawdź sam!

Plecaki dostosowane do każdego wieku

Plecaki Paso cieszą się znaczną popularnością z uwagi na ich nietuzinkowy i designerski wygląd. Możemy znaleźć modele, które z powodzeniem zakupimy dla dzieci uczęszczających do przedszkola, uczniów młodszych i starszych klas szkoły podstawowej, a nawet młodzieży uczącej się w szkołach średnich. Jak więc widać oferta marki Paso jest skierowana do szerokiego grona klientów, dlatego też każdy znajdzie tutaj plecak odpowiadający jego potrzebom i preferencjom. Czym charakteryzują się plecaki marki Paso dla uczniów na poszczególnych etapach edukacji szkolnej?

Plecaczki dla przedszkolaków

Każdy z nas wie, że świat przedszkolaka jest beztroski i kolorowy. Największym zmartwieniem malucha uczęszczającego do przedszkola jest posiadanie modnego i ciekawie prezentującego się plecaczka. Takie produkty, oferuje producent Paso. Plecaczki dla najmłodszych charakteryzują się niewielkimi wymiarami. Ich wysokość nie przekracza 30 cm, szerokość wynosi około 25 cm, a głębokość jest równa 11 cm. Bardzo istotną kwestią jest także waga plecaczka. Z uwagi na to, że maluchy nie mają tyle siły, co osoby dorosłe, ciężar plecaka powinien wynosić około 200 g. Dzięki temu, kiedy we wnętrzu największej komory umieścimy książeczki, zeszyty i niezbędne artykuły szkolne, pakunek wciąż nie będzie zbyt ciężki. Plecaki dla przedszkolaków marki Paso, posiadają jedną dużą komorę zapinaną na zamek, w której zmieszczą się wszystkie najpotrzebniejsze maluchowi rzeczy. Dodatkowo wyposażone zostały w boczną kieszonkę wykonaną z siatki, w której można umieścić butelkę z wodą lub parasol. Każdy plecak marki Paso posiada także uchwyt umiejscowiony na górze dużej komory. Jest on niezwykle przydatny podczas przenoszenia go z miejsca na miejsce. Może służyć także jako wieszak pozwalający na zawieszenie plecaczka pod stolikiem, przy którym pociecha siedzi w klasie. Warto także wspomnieć o regulowanych, miękkich szelkach, które posiada każdy produkt tego typu pochodzący od producenta Paso. Dzięki nim maluch może w wygodny sposób przenosić plecak na obydwu ramionach. Niezwykle istotny jest także materiał z jakiego są wykonane produkty marki Paso. Plecaki są wykonane z wysokiej jakości tworzywa, o śliskiej strukturze, odpornej na przemakanie. Plecaki te zasługują także na szczególną uwagę dzięki zdobiącym je motywom. Dla przedszkolaków można wybrać modele z kotkami, pieskami czy konikami. Dostępne są także motywy przedstawiające księżniczki z ulubionych filmów animowanych, idealne dla dziewczynek. Chłopcy natomiast mogą wybierać spośród plecaków, na których widnieją bohaterowie „Epoki Lodowcowej”, „Madagaskaru” oraz ekranizacji „Auta”.

Plecaczki dla młodszych uczniów szkoły podstawowej

Młodsi uczniowie szkoły podstawowej także nie mają zbyt wielu obowiązków szkolnych, jednakże wkraczając w kolejny etap edukacji przyswajają znacznie więcej wiedzy niż ich przedszkolni koledzy. Dlatego też bagaż, jaki muszą każdego dnia ze sobą zabierać, składa się z większej ilości książek i zeszytów niż wyprawka dla dziecka w wieku przedszkolnym. Warto więc wybrać plecak Paso o nieco większych rozmiarach dla dziecka rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej. Jego wysokość na tym etapie edukacji powinna wynosić w przybliżeniu około 40 cm, szerokość 30 cm, natomiast głębokość 18 cm. Tutaj także należy zwrócić uwagę na ciężar samego plecaka, którego nie powinna przekraczać 600 g. Istnieje możliwość zakupienia modelu wyposażonego w kółka i rączkę. Dzięki tym dodatkom plecak Paso może być ciągnięty po podłożu jak walizka. Warto jednak wiedzieć, że jego waga będzie wówczas nieco większa. Zwykle wynosi ona niewiele ponad 1 kg. Odpowiedni plecak dla ucznia pierwszych czterech klas szkoły podstawowej powinien być wyposażony w dwie duże komory, zapinane na solidny zamek. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na obecność dużej kieszeni znajdującej się na przedniej części plecaka, w której można umieścić np. drugie śniadanie. Każdy plecak szkolny powinien być także wyposażony w boczną kieszonkę z siatki. W celu zapewnienia dziecku komfortu związanego z przenoszeniem plecaka z miejsca na miejsce, zwróćmy także uwagę na umieszczenie nad największą komorą uchwytu, który może służyć także jako wieszak. Plecaki szkolne powinny być także wyposażone w usztywnione plecy, pokryte miękką pianką. Dzięki temu niestaranne zapakowane książki i zeszyty nie będą wpływały na postawę dziecka, w momencie gdy znajduje się on na plecach. Dodatkowo plecaki marki Paso dla młodszych uczniów szkoły podstawowej posiadają ozdobne elementy znajdujące się przy zamkach. Przód plecaka posiada także cekiny, które sprawiają, że prezentuje się on nietuzinkowo. Warto także zwrócić uwagę na obecność elementów odblaskowych, które wpływają na bezpieczeństwo dziecka poruszającego się pieszo. Plecaki marki Paso są wykonane z wysokiej jakości odpornego na przemakanie poliestru. Także ich wygląd jest dostosowany do upodobań najmłodszych uczniów. Na przedniej części plecaka można zaobserwować wzory przedstawiające bajkowych bohaterów, mityczne stworzenia, takie jak jednorożec czy też małe, urocze zwierzątka.

Plecaki dla starszych uczniów szkoły podstawowej

Źródło: https://plecaki.com.pl/pl/p/Plecak-mlodziezowy-PASO%2C-szkolny%2C-4-komorowy-Mlodziezowy-Miejski-buldozek-PPBB19-2808/5033

Starsi uczniowie szkoły podstawowej mają znacznie więcej nauki niż ich koleżanki i koledzy wkraczający w ten etap edukacji. W tym czasie rozpoczynają edukację związaną z odrębnymi przedmiotami, jakimi są fizyka, biologia, geografia czy chemia. Tym samym zwiększa się ilość podręczników, jakie uczniowie muszą zabierać ze sobą do szkoły. Potrzebują więc oni znacznie większego plecaka, który pomieści wszystkie niezbędne książki i akcesoria wymagane przez nauczycieli. Dlatego też model dla uczniów klas 4-8 powinien być wyposażony w 4 komory. Plecaki Paso przeznaczone dla dzieci na tym etapie edukacji posiadają odpowiednią ilość przegródek. Dodatkowo wychodząc naprzeciw technologii, znajduje się w nich specjalna kieszeń, w której z powodzeniem można przenosić laptopa, tablet czy też smartfon. Podobnie jak poprzednie opisywane modele, plecaki dla starszych uczniów szkół podstawowych posiadają szerokie szelki wykonane z miękkiej pianki, które wpływają na komfort przenoszenia bagażu o różnej wadze oraz na poprawną postawę dziecka. Na tych modelach także umieszczone zostały elementy odblaskowe sprawiające, że kierowcy mogą dostrzec pociechę już z dosyć dużej odległości. Uczniowie klas 4-8 mają już nieco inne wymagania dotyczące wyglądu plecaka. Niechętnie wybierają modele, na których znajdują się postaci z bajek. Częściej decydują się na ozdobne motywy, które jednak podkreślają ich wiek. Dlatego też dla dzieci na tym etapie edukacji warto wybierać plecaki w kokardki, owoce, zwierzątka, czy napisy.

Plecaki dla uczniów szkół średnich

Z pośród wszystkich grup wiekowych, najwięcej nauki mają uczniowie szkół średnich. To właśnie oni muszą zabierać ze sobą do szkoły mnóstwo ciężkich podręczników i wiele zeszytów. Dlatego też wybierając plecaki dla nastolatków powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością ich wykonania. Plecaki Paso zostały stworzone z poliestru, który jest odporny na przemakanie. Dodatkowo usztywniany spód minimalizuje ryzyko przecierania się tkaniny. Większość plecaków marki Paso, posiada także usztywniane plecy, pokryte przepuszczającą powietrze miękką pianką. Dzięki usztywnieniu zminimalizowane zostaje ryzyko wystąpienia wad postawy u nastolatka, czego następstwem mogłyby być czasochłonne rehabilitacje. Z uwagi na ilość podręczników niezbędnych uczniowi na tym etapie edukacji, warto wybrać plecak o wadze nieprzekraczającej 600 g. Już same książki i zeszyty osiągają wysoką wagę, i tym samym mocno obciążają plecy każdego nastolatka. Plecaki młodzieżowe wyposażone są w 4 komory, z czego w drugiej z nich został umieszczony specjalny organizer z zaczepem na klucze. Młodzież zwraca szczególną uwagę na wygląd plecaka. Producent Paso wychodzi naprzeciw upodobaniom nastolatków produkując modele pozbawione jakichkolwiek zdobień lub posiadające wzory dostosowane do wieku osób wchodzących w dorosłość. Dużą popularnością cieszą się plecaki vintage, które charakteryzują się minimalizmem. Nie posiadają one jednak 4 komór, w które wyposażone są standardowe modele. Zamiast tego znajduje się w nich jedna duża przegroda przeznaczona do przechowywania książek i mała kieszeń umiejscowiona z przodu plecaka, w której można umieścić klucze czy drugie śniadanie.

Kupując plecak, chcesz aby mógł służyć jak najdłużej dlatego przeczytaj artykuł – „Plecak do szkoły, na wycieczki i spacery – czy istnieje model uniwersalny?

Podsumowanie

Plecaki Paso wyróżniają się na tle konkurencji głównie możliwością zakupienia produktów tego producenta dla dzieci w różnym wieku i będących na każdym etapie edukacji szkolnej. Warto także wspomnieć, że istnieje możliwość zakupienia modeli wyposażonych w kółka i rączkę, co pozwala na ciągnięcie plecaka, podobnie jak walizki podróżnej. Szeroki wybór wzorów i kolorów sprawia, że każde, nawet najbardziej wybredne dziecko, będzie mogło wybrać motywy odpowiadające jego oczekiwaniom.