Kucyki dla dzieci – wynajem, zajęcia i nauka jazdy

Kucyki Pony, jednorożce, pegazy i inne fantazyjne konie niezmiennie budzą fascynację dzieci. Ich magicznym kolegom w niczym nie ustępują nasze przyziemne kucyki szetlandzkie. Szczególnie rodzice małych dziewczynek mogą się spodziewać, że prędzej czy później usłyszą zdanie ,,mamo, tato, chcę kucyka” – podpowiadamy, jak uszczęśliwić kochające koniki dziecko bez konieczności organizowania w mieszkaniu stajni!

Wynajem kucyków dla dzieci

Mały solenizant uwielbiający kucyki pony będzie zachwycony, widząc jednego z nich w ogródku przy swoim domu! Jeśli chodzi o wynajem kucyka, cena zależy od szczegółów imprezy. Z reguły płacimy stawki godzinowe, znaczenie może mieć także liczba maluchów na imprezie. Decydując się na wynajem kucyka dla dzieci możemy nawiązać współpracę z prywatną osobą posiadającą to zwierzę – na stronach z ogłoszeniami lokalnymi nie brakuje stosunkowo tanich ofert. Koszty zależą wtedy od czasu jaki konik i jego opiekun spędzą na imprezie, zaś stawki raczej nie przekraczają stu złotych za godzinę. Istnieje jednak ryzyko, że kucyk nie będzie odpowiednio ułożony i chętny do przyjaznych interakcji z dziećmi – te małe koniki mają twardy charakter, który nie tak łatwo okiełznać! 

Druga możliwość to wynajęcie kucyków z profesjonalnej stadniny – do naszego domu może przyjechać więcej zwierząt, razem z instruktorami. Dzieci będą mogły nie tylko pojeździć, ale i wziąć udział w fascynujących zajęciach edukacyjnych. Poprowadzi je wiedzący wszystko o koniach doświadczony specjalista. Jest to oczywiście opcja odpowiednio droższa – cena wynajmu kucyków sięga wtedy minimum kilkuset złotych. Warunkuje ją czas wynajmu, liczba kucyków i personelu.

Kucyki na urodziny – zajęcia w stajni

Tym razem to my jedziemy do zwierzaków! Solenizanta i jego gości możemy zabrać do stajni kucyków – wiele z nich oferuje organizację zajęć z instruktorami jeździectwa i hipoterapii. Zajęcia z kucykami obejmują pogawędki edukacyjne, podstawy jeździectwa, dzieciaki mogą wyczyścić konia i zapoznać się ze sprzętem używanym w stajni. Kucyki dla dzieci są doskonale zaopiekowane, ułożone przez specjalistów – personel dba o to, by podczas zajęć nie doszło do żadnego wypadku oraz chętnie odpowiada na pytania gości.

Niektóre obiekty oferują organizację pełnoprawnej imprezy w stajni. Poza konikami kinderbal urozmaicą dmuchańce, plac zabaw i wesoła muzyka, a animatorzy nie pozwolą dzieciakom na ani chwilę nudy. Plan imprezy może przewidywać też grilla czy ognisko. Kucyki na przyjęcie będą wtedy tylko jednym z elementów niezapomnianych, dopracowanych w każdym calu urodzin. Cena imprezy w stajni to indywidualna kwestia – wszystko zależy od liczby osób, planowanej długości zabawy i wybranych dodatkowych atrakcji. Poznaj także inspiracje na inne zabawy urodzinowe. W naszym kolejnym artykule przeczytasz o malowaniu twarzy na przyjęciach dla dzieci: https://dzieciswiat.pl/malowanie-buziek-szybki-i-latwy-sposob-na-sprawienie-radosci-dzieciom.

Nauka jazdy konnej

Karnet na jazdy konne to idealny prezent dla każdego fana kucyków i dużych koni. Kluby jeździeckie oferują naukę podstaw jazdy konnej już dla dzieci od 4 r.ż., a od 6 r.ż możliwe jest trenowanie z myślą o przystąpieniu do zawodów jeździeckich. W tym przypadku zajęcia z jazdy konnej powinny się odbywać kilka razy w tygodniu. Powszechnie wiadomo, że przygodę z profesjonalnym sportem najlepiej zacząć w młodym wieku – może pasja dziecka przerodzi się w coś więcej?

Innym pomysłem na prezent dla dziecka kochającego koniki jest obóz jeździecki. Wyjazd w piękne miejsce, nowi koledzy podzielający jego pasję oraz ogrom atrakcji niekoniecznie związanych z końmi na zawsze pozostaną w pamięci pociechy! Wszystko oczywiście pod czujnym okiem opiekunów i instruktorów.

Potrzeba kontaktu dziecka z ukochanymi zwierzętami może zostać łatwo zaspokojona. Kilka godzin przyjęcia czy zajęcia edukacyjne w stajni zachwycą każdego fana kucyków, a sympatia do koni małych i dużych może kiedyś ewoluować w profesjonalną karierę sportową. Niezależnie czy tak się stanie, wspieranie pasji dziecka to zawsze dobry pomysł, przynoszący radość całej rodzinie – w końcu nic nie cieszy mamy i taty tak bardzo, jak szczęście pociechy!.