Malowanie buziek – szybki i łatwy sposób na sprawienie radości dzieciom

Dlaczego malowanie twarzy to rozwiązanie idealne na każde przyjęcie?

Po pierwsze, dlatego, że jest to tani i łatwy sposób na urozmaicenie imprezy. Farbki przeznaczone do tworzenia pięknych malowideł na twarzach dzieci znajdziesz w wielu sklepach z zabawkami, a także papierniczych. Dostępne są w różnych formułach – w pisaku, w postaci farbki, w formie kredowej (w konsystencji zbliżone są do pasteli olejnych). Decydując się na zakup takich farbek, koniecznie zwróć uwagę na to, czy posiadają odpowiednie atesty. Najlepiej wybierać te, których producenci deklarują, że są hipoalergiczne. Jest to bardzo ważne, ponieważ produkt ten będzie miał bezpośredni kontakt ze skórą twarzy, która jest szczególnie delikatna.

Pamiętaj, że do malowania twarzy możesz zatrudnić profesjonalistów. Mogą oni wyczarować piękne malunki na buźkach pociech. Zazwyczaj osoby, które świadczą takie usługi posiadają ze sobą wiele kolorów, ciekawych dodatków np. brokatów, a co najważniejsze, mają talent plastyczny, dzięki czemu to, co powstaje na twarzach dzieci jest naprawdę wysoce estetyczne. Wówczas można zorganizować wyjątkową, pamiątkową sesję zdjęciową.

Oprócz łatwej dostępności, kolejną zaletą jest oczywiście ogromna radość dzieci. Zawsze są one chętne, aby pomalować twarz, co więcej, po przyjęciach chętnie wracają z malunkiem na twarzy, chcąc jak najdłużej pozostać postacią, w którą się „przeobraziły”.

 

Na jakie wzory dzieci decydują się najczęściej?

Jest to bardzo zróżnicowane, jednak zdecydowanie najczęściej są to zwierzątka – dotyczy to zarówno dziewczynek i chłopców. Małe dziewczynki często wybierają motylki, biedronki, kotki, sarenki, króliczki, pieski (szczególnie Dalmatyńczyki). Chłopcy natomiast często wybierają tygrysy, pająki, dinozaury, krokodyle i inne groźne stworzenia. Dużą radość sprawiają dzieciom malowidła nawiązujące do ich ulubionych bajek np. wśród dziewczynek popularna jest Myszka Miki, tęcza nawiązująca do Kucyków Pony, czy kotek stylizowany na Hello Kitty, chłopcy wybierają tu piratów czy superbohaterów np. Batmana i Spidermana. Nieco starsze dzieci decydują się zazwyczaj na pojedyncze wzory np. gwiazdki, kwiatuszki, a także symbole, które nawiązują do ich idoli.

 

Jeśli chcesz poczytać więcej o malowaniu buziek wejdź na – https://dzieciswiat.pl/malowanie-buziek-html