Bezpieczna droga dziecka do domu – wybierz widoczny plecak

Kiedy wybieramy plecaki do szkoły dla naszych dzieci, kierujemy się kilkoma zasadami. Powinny mieć odpowiednią wielkość, by pomieścić zeszyty i podręczniki. Do tego ważna jest wygoda użytkowania, ale jednocześnie wybór takiej konstrukcji, która pomoże zadbać o plecy naszych pociech. Czy jednak zwracamy uwagę na to, czy dziecko będzie dobrze widoczne na ulicy?

Bezpieczna droga do szkoły i powrót

Widoczność na wielu polskich ulicach pozostawia sporo do życzenia. Drogi, które prowadzą przez wiele miejscowości, bywają czasami pozbawione jakiegokolwiek oświetlenia. Nieco lepiej jest w miastach, ale i tam uliczne latarnie nie zawsze prawidłowo spełniają swoją funkcję. Z tego powodu wielu kierowców spotkało się zapewne z sytuacją, w której zauważa pieszego poruszającego się poboczem dopiero w ostatniej chwili: tuż przed tym, gdy będą go mijać. Dzieci przechodzące skrajem jezdni dostrzec jeszcze trudniej, sytuację tylko nieznacznie poprawił obowiązek noszenia po zmroku odblasków – wszak dotyczy jedynie terenów niezabudowanych.

Szczególnie powinniśmy zatroszczyć się zatem właśnie o widoczność najmłodszych. Jesienią i zimą wyprawa na pierwsze poranne lekcje zwykle wiąże się z przechadzką przy porannej “szarówce”, której nieraz towarzyszy gęsta mgła. Osobną sprawą są lekcje popołudniowe, które praktykuje się w wielu szkołach z powodu dużej liczby uczniów. Wówczas nawet powrót do domu o godzinie 17 oznacza konieczność przebycia kilkuset metrów po zmroku.

Plecaki Led Coolpack – świecące bezpieczeństwo

Rozmyślając nad sposobami poprawy bezpieczeństwa naszych pociech w drodze do i ze szkoły, warto wziąć pod uwagę zakup specjalnego plecaka. Nie mamy jednak tutaj na myśli tornistrów z odblaskami, które oferuje dla najmłodszych niemal każdy sklep. Plecaki mogą być bowiem wyposażone we własny system oświetlenia – właśnie takie są plecaki Led Coolpack.

Te produkty zostały wyposażone w listwę z oświetleniem LED, która znajduje się na zewnętrznej ścianie plecaka. To autonomiczny system zasilany sprytnie ukrytą wewnątrz baterią. Oświetlenie można łatwo włączyć i wyłączyć specjalnym przyciskiem. Lampy LED mogą mrugać i świecić różnymi kolorami, co sprawia, że dziecka z takim plecakiem nie przegapi już żaden kierowca. Oświetlenie jest wyraźnie widoczne z daleka, w dodatku przyciąga wzrok jeszcze bardziej niż odblaski. System może bez wyłączania działać nawet przez kilka godzin, potem wystarczy wymienić baterię.

Oprócz bezpieczeństwa na drodze zadbaj też o zdrowe plecy Twojego dziecka. Przeczytaj o tym w artykule – „Plecy szkolnego plecaka – jak powinny wyglądać i z czego muszą się składać?

Wybierając taki plecak dla dziecka możemy być też niemal pewni, że nie napotkamy sprzeciwu małego ucznia. Świecąca listwa z pewnością uczyni gadżet atrakcyjnym w oczach dzieci. To będzie coś, czym wyróżnią się wśród rówieśników. Plecaki Coolpack są zresztą dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, trafią więc w gusta zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Twoje pociechy będą zadowolone, a Ty będziesz spokojniej wysyłać je do szkoły nawet jesienią i zimą.