Plecaki z filmowymi motywami, które trafią w serca dziewczynek

Motywy filmowe są bardzo często wybierane przez dziewczynki. Zdecydowanie najpopularniejszymi postaciami są Elsa, Anna oraz Barbie. Co warto wiedzieć o plecakach z motywem filmowym? Jakie jeszcze bohaterki mogą znaleźć się na plecaczkach naszych podopiecznych? Jakiej marki wybrać plecaki? Majewski, Paso, a może Coolpack? Lepszy będzie klasyczny czy taki z kółkami? Szukamy odpowiedzi na te pytania!

Panie z Krainy Lodu czyli Elsa i Anna

Córeczka prosi o bajkowy plecak? Kraina Lodu to film, którego postaci powinny zainteresować rodziców jako pierwsze. Z łatwością znajdziemy plecaczek na którym widnieje wizerunek sióstr księżniczek: Elsy i Anny. Mogą one mieć formę klasycznego nadruku, ale także takiego, który został wykonany w formie trójwymiarowej, sprawiając wrażenie, jakby księżniczki te chciały wyjść z plecaki i iść razem z właścicielką!

Zastanawiasz się jakie są modne akcesoria na sezon jesień-zima 2020? Sprawdź nasz artykuł, dzięki któremu będziesz wyglądać stylowo!

Nieśmiertelna klasyka – lalki Barbie

Motywem, który będzie łączył wszystkie dziewczynki – niezależnie od pokolenia, w którym się urodziły – będzie wizerunek lalki Barbie oraz jej przyjaciół i towarzyszy. Córki będą miały ogromny wybór, ponieważ liczba licencjonowanych produktów jest spora i każda z nich znajdzie coś dla siebie. Dominującą barwą w tych stylizacjach jest oczywiście różowy, ale popularność zdobywają także inne kombinacje kolorystyczne.

Wrotkarka Luna

Nie tylko animowane bajki, jak Kraina Lodu czy Barbie, są chętnie oglądane przez dziewczynki, ale także seriale z prawdziwymi aktorami. Jednym z nich jest Soy Luna. Tytułowa bohaterka, Meksykanka mieszkająca w Argentynie, musi zmagać się z problemami typowymi dla nastolatki: rywalizacją o chłopaka, nauką i chęcią rozwijania pasji.

Piosenkarka Violetta

Drugim znanym serialem w podobnej konwencji, który uwielbiają dziewczynki, jest Violetta, Opowiada o perypetiach zdolnej piosenkarki, wychowywanej przez samotnego ojca, który chciał ukryć przed nią zdolności do estradowych występów, które odziedziczyła po tragicznie zmarłej matce.

Myszka Minnie

Najmłodsze dziewczynki, szczególnie te w wieku przedszkolnym, zakochać się mogą w plecakach z wizerunkiem Myszki Minnie. Jej nie trzeba przedstawiać żadnemu z rodziców, ponieważ i oni wychowali się na bajkach Disneya, w których Minnie, Miki, Donald, Pluto i Goofy byli pierwszoplanowymi postaciami.

Plecak dla dziewczynki na kółkach – czy warto?

Rodzice kupujący plecak dla córki, która wchodzi w wiek obowiązku szkolnego, mogą zastanawiać się, czy zdecydować się na klasyczny bajkowy plecaczek, czy też taki, który dziecko może ciągnąć za sobą. Nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Jeśli dziecko będzie często zmieniało piętra, wówczas lepiej wybrać klasyczny plecaczek, bowiem ten z kółkami jest cięższy. Natomiast w przypadku, w którym dziecko nie będzie zmieniać klas, a powrót do domu odbywa się po równym chodniku, warto wybrać taki z solidnymi kółeczkami.