Zestaw szkolny – co powinien zawierać?

Wybór plecaka szkolnego może przysporzyć wielu problemów. Pojawiają się pytania jaki model sprawdzi się najlepiej, a także jak wybrać odpowiedni design i czy warto zdecydować się na plecak z wyposażeniem, czyli tzw. “zestaw szkolny”, czy może lepiej dokupić wszystkie elementy osobno? Zwrócimy uwagę dlaczego dobrym rozwiązaniem jest wybór tornistra w zestawie z dodatkowym wyposażeniem, a także co dokładnie powinny zawierać plecaki szkolne dla dzieci.

Plecak z wyposażeniem, czyli zestaw szkolny

Oczywiście możemy zdecydować się na zakup samego tornistra, a wszystkie potrzebne przybory dobierać osobno. Jednak plecak z wyposażeniem jest ogromnym ułatwieniem podczas kompletowania wyprawki szkolnej. Po pierwsze, nie musimy chodzić po wielu sklepach w poszukiwaniu pojedynczych elementów. Po drugie, decydując się na tego typu rozwiązanie, otrzymujemy zestaw w jednym stylu i kolorystyce. Jest to również świetny sposób na oszczędność, ponieważ ostatecznie, taki zakup może się okazać wiele tańszy.

Co zawierają zestawy szkolne?

Piórnik z przyborami

Plecaki z wyposażeniem, które znajdziemy na rynku, zawierają zazwyczaj kilka podstawowych elementów. Najważniejszym z nich jest oczywiście piórnik. Sam piórnik posiada dodatkowo przybory szkolne, w skład których wchodzą najczęściej: niebieski długopis, ołówek, gumka do mazania, temperówka, linijka, a także kredki i kolorowe mazaki. W niektórych modelach znajdziemy także przydatną, papierową wkładkę do uzupełnienia planu lekcji.

Worek na buty

Kolejnym elementem, który wchodzi w skład wyposażenia plecaków jest często worek na szkolne obuwie na zmianę. Najczęściej jest to worek wykonany z wodoodpornego materiału (np. poliestru), ściągany sznurkiem. Najwygodniejsze są modele z możliwością noszenia na plecach. Design worka odpowiada zazwyczaj stylowi całego plecaka.

Pudełko śniadaniowe

Jednym z bardziej przydatnych elementów wyposażenia jest także pudełko na drugie śniadanie. Wykonane zazwyczaj z nietoksycznego plastiku, zabezpiecza jedzenie przed wysypaniem się w plecaku oraz przed utratą świeżości. Wieczko ozdobione jest najczęściej takim samym motywem jak plecak.

Bidon na wodę

Ostatnim składnikiem najpopularniejszego wyposażenia szkolnych plecaków jest bidon. Tak jak pudełko śniadaniowe, wykonany jest zazwyczaj z nietoksycznego plastiku, a jego pojemność to najczęściej 500 ml. Zwykle tego typu bidon jest zakręcany, a niektóre modele posiadają wysuwaną, gumową słomkę do wygodnego picia. Tak jak reszta elementów wyposażenia, posiada pasujący do całego zestawu nadruk.