Jak wybrać plecak szkolny dla chłopca? Podpowiadamy!

Chłopcy, o wiele częściej niż dziewczynki w tym samym wieku, uczestniczą po szkole w różnych zajęciach sportowych, takich jak basen, piłka nożna czy siatkówka. Dlatego też, tornistry szkolne dla chłopców, powinny być o wiele bardziej sportowe i pojemne od plecaków dziewczęcych. Jak wybrać plecak szkolny dla chłopca oraz na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu? Podpowiadamy!

Plecak dla podstawówkowicza

W przypadku chłopców, szczególnie w klasach 1 do 3, plecak powinien być utwardzany, z wyprofilowanymi plecami. Najlepiej sprawdzą się tradycyjne tornistry szkolne dla chłopców. Zabezpieczają plecy dziecka przed skrzywieniem i chronią książki oraz zeszyty podczas biegu czy jazdy na rowerze, w drodze do i ze szkoły. Świetnym wyborem będą również plecaki na kółkach, które dziecko może ciągnąć za (lub pchać przed) sobą. Jeśli chodzi o design, najpopularniejsze są plecaki z motywem superbohaterów, np. plecaki Marvel, a także modele ciemne, z neonowymi elementami.

Plecak dla licealisty

Licealiście o wiele bardziej przyda się plecak lekki i niewielki, jednak z pojemną komorą. W szkole średniej uczniowie nie noszą ze sobą aż tylu książek, zeszytów ani przyborów szkolnych. Wykorzystują jednak swoje plecaki podczas wyjścia na siłownię, trening czy wyjazd ze znajomymi. Dlatego tak ważna jest pojemność i jednocześnie niewielki rozmiar plecaka. Najlepiej sprawdzą się modele sportowe, z jedną dużą i jedną mniejszą komorą. Design plecaka dla licealisty powinien być utrzymany raczej w stonowanych i ciemnych kolorach, aby sprawdził się w każdej sytuacji. Dobrym wyborem będzie plecak ze specjalną kieszenią na laptopa oraz wyjściem na słuchawki.

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak dla chłopca?

Wybierając plecak dla chłopca, niezależnie od jego wieku, pierwsze co powinniśmy zrobić to sprawdzenie wytrzymałości materiałów oraz szwów danego modelu. Jak wiadomo, chłopcy mają w zwyczaju szaleć, biegać i przepychać się dla zabawy, dlatego ich plecaki często lądują na ziemi. Tkaniny powinny być więc mocne, a także wodo- i plamoodporne. Dobrze jest także upewnić się także czy szelki są odpowiednio szerokie i obszyte miękkim materiałem. Dzięki temu nie będą wpijać się w ramiona, nawet jeśli plecak będzie wypchany ciężkimi rzeczami. Sprawdźmy również czy wszystkie zamki łatwo się rozsuwają i zasuwają oraz czy spód plecaka jest usztywniony. Warto zapytać ucznia o zdanie w wyborze konkretnego designu czy koloru, aby plecak podobał się przede wszystkim jemu.