Pierwszy wyjazd z dziećmi? Przygotuj się odpowiednio!

Pierwszy wyjazd z dzieckiem potrafi być stresujący. Szczególnie, jeśli mamy na myśli niemowlaka. Sytuacja jeszcze bardziej pogarsza się, kiedy w podróż zabieramy więcej niż jednego malucha. Chcemy, aby każdy był zadowolony i dobrze się bawił, ale sami także chcielibyśmy odpocząć. W końcu po to są wakacje. Na urlop z pociechami warto już wcześniej odpowiednio się przygotować. Podczas kilkudniowego wyjazdu warto mieć pod ręką worek plecak, w którym zostaną umieszczone najpotrzebniejsze maluchowi i mamie przedmioty. Świetny może okazać się także worek dla dzieci. Pozwoli maluchowi na zabranie kilku ulubionych zabawek, z którymi ciężko mu się rozstać. O czym jeszcze pamiętać przed podróżą?

Zrezygnuj z dalekich podróży

Pierwsze miesiące życia, zarówno dla niemowlaka, jak i młodej mamy, potrafią być trudnym i stresującym okresem. Właśnie dlatego marzymy o urlopie od codzienności i krótkim (albo dłuższym) wyjeździe. Nie ma jednak sensu forsować siebie oraz maluszka długą i męczącą podróżą. Warto poszukać malowniczych i spokojnych miejsc w Polsce, w których również będziemy mogli wypocząć w pięknych okolicznościach przyrody.

Już wcześniej poszukaj hotelu dla rodzin

Kiedy już uda nam się wybrać konkretną destynację, musimy znaleźć odpowiedni nocleg. W przypadku podróży z pociechami, najlepszym wyborem będzie hotel dla rodzin z dziećmi. Hotel przyjazny dzieciom to także hotel przyjazny rodzicom. Przeglądając oferty poszczególnych obiektów, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych kwestii. Hotel przyjazny rodzinie powinien przede wszystkim dysponować odpowiednio dużymi i “rodzinnymi” pokojami, aneksem kuchennym, w którym będziemy mogli przygotować mleko czy kaszę dla malucha, a także odpowiednie udogodnienia w łazienkach. Dobrze jest także upewnić się jakie dokładnie atrakcje dla dzieci znajdują się w ofercie. Czy będzie to rozbudowany aquapark, pokój zabaw czy może animatorka, która zagwarantuje (np. naszemu starszemu dziecku) także opiekę.

Odpowiednio się przygotuj

Przed pierwszą podróżą dobrze jest wybrać się na wizytę do pediatry, aby zdecydował czy na pewno nie ma żadnych przeciwwskazań do wyjazdu. Warto także zabrać ze sobą apteczkę z podstawowymi lekami dla niemowląt i dzieci. Jeśli na urlop planujemy jechać samochodem, dobrze jest wcześniej odpowiednio go wywietrzyć i zrezygnować z mocno pachnących spryskiwaczy do szyb oraz “choinek” zapachowych. Świetnym rozwiązaniem jest także zamontowanie na szybach z tyłu specjalnych osłonek przeciwsłonecznych. Zwróćmy także uwagę na klimatyzację, aby różnica między temperaturą na zewnątrz oraz wewnątrz nie była większa niż 4 stopnie Celsjusza. Bardzo praktyczne jest także przewożenie (w miarę możliwości) rzeczy malucha w samochodzie, zamiast w bagażniku. Unikniemy ciągłego zatrzymywania się i gorączkowego przeszukiwania bagaży.