Buty do szkoły – wybierzmy razem!

Rok szkolny trwa – podstawą każdego ucznia są wygodne buty, które powinny spełniać wymogi stawiane przez szkołę. Komfort noszenia jest bardzo ważny, ponieważ w szkolnym obuwiu uczniowie spędzają bardzo dużo czasu – nawet po kilka godzin dziennie!

Podstawowe cechy butów do szkoły

#Wygoda

Jak już wspomnieliśmy, wygoda to podstawa! To powinna być nasza główna wytyczna, podczas poszukiwania butów dla dziecka. Czym cechują się wygodne buty? Przede wszystkim powinniśmy wybrać odpowiedni rozmiar. Uwzględnijmy to, że w chłodnych miesiącach zwykle zakładamy grubsze skarpety, zatem kupując buty we wrześniu, powinniśmy wybrać takie, w których pozostaje odrobinę luzu.

Ważnym jest, aby co jakiś czas sprawdzać buty dziecka – czy wciąż pasują. Jak wiadomo stopa dziecka rośnie bardzo szybko, zatem nawet w ciągu roku szkolnego może zmienić swój rozmiar.

O wygodzie butów decyduje także materiał, z którego są wykonane. Stawiajmy na oddychające tworzywo, w którym stopa nie będzie si pocić. Buty Converse skórzane lub Converse klasyczne będą tutaj idealne. Zarówno skóra naturalna, jak i bawełniane płótno, z którego są wykonane, to materiały oddychające.

#Bezpieczeństwo

Wybierając buty zwróćmy także uwagę na podeszwę. Powinna być wykonana z takiej gumy, która nie będzie się ślizgać. Zważywszy na dużą aktywność dzieci, podeszwy powinny cechować się dobrą przyczepnością, tym bardziej, że buty szkolne służą zwykle również jako buty na WF.

Częstym wymogiem stawianym przez szkoły są jasne podeszwy. Buty nie powinny pozostawiać na korytarzach śladów, które zwykle zdarzają się w przypadku ciemnej podeszwy. Biorąc pod lupę popularne w modzie dziecięcej buty New Balance czy Converse, każde z nich spełniają te wymogi.

Na bezpieczeństwo ucznia wpływają także dobrze zawiązane sznurówki. Jeżeli masz pewność, że Twoja pociecha świetnie sobie radzi ze sznurowaniem butów, możesz postawić na te z wiązaniem, jeżeli jednak supły wciąż się rozwiązują, postawcie na buty na rzepy – z tymi na pewno poradzi sobie nawet maluch!

#Styl

W przypadku kolorystyki istnieje bardzo duża dowolność. W szkole akceptuje się buty nawet w bardzo intensywnych kolorach – z wyjątkiem wspomnianej wyżej podeszwy. Wynika to z tego, że buty dziecięce często inspirowane są bajkowymi motywami, co prowadzi za sobą stosowanie żywej kolorystyki. Z jednej strony, wato postawić na buty, które będą się po prostu podobać Twojemu dziecku, z drugiej zaś, jeżeli wybierzemy klasykę, przejawiającą się np. w postaci kolorów, mamy pewność, że buty będą pasować do wielu stylizacji. Powinniśmy także pamiętać o tym, że w szkolnej szatni, wśród licznych butów, nie trudno o pomyłkę, warto zatem postawić na model charakterystyczny, który nie zagubi się wśród innych bucików.