Wielkie maskotki – czy warto je wynająć?

Żywe maskotki nie od dziś urozmaicają dedykowane dzieciom imprezy i festyny rodzinne. Nic dziwnego – ukochany bohater przeniesiony do szarej rzeczywistości z pewnością zachwyci wszystkie maluchy marzące o poznaniu go! Sny o przytuleniu Psa Pluto można łatwo spełnić, decydując się na wynajem żywej maskotki na imprezę.

Wielkie maskotki – gdzie można je spotkać?

Ogromna, machająca do dzieciaków Myszka Miki lub Kubuś Puchatek to często spotykana atrakcja lunaparków – żywe maskotki nadają parkom rozrywki niebagatelnego klimatu! Każdy kto widział zdjęcia ze słynnego Disneylandu może być pod wrażeniem estetyki wykonanych kostiumów, ale nie mniej przyjazne wielkie maskotki spotykamy także u nas. 

Agencje eventowe bardzo często oferują wynajem żywych maskotek na przyjęcia – bez problemu znajdą się oferty przeznaczone dla organizatorów wesel na kilkaset osób, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by taka atrakcja urozmaiciła też kameralne urodziny w domowym zaciszu. Wielka panda, Hello Kitty i Spongebob Kanciastoporty już wkrótce mogą usiąść w Twoim salonie!

Żywa maskotka na urodzinach, festynie rodzinnym czy w parku zabaw to świetna atrakcja, ale są także inne okazje do zetknięcia się z osobliwymi pluszakami. Wiele firm wprowadza do swojej strategii marketingowej wyjątkowe stroje reklamowe. Odpowiedzialni za promocję pracownicy lokali gastronomicznych wskakują w stroje gigantycznych hamburgerów, do pobliskiego ogrodu zoologicznego może zaprosić nas dwumetrowy goryl, a podczas degustacji napojów czasami asystują miękkie i bardzo kontaktowe butelki.

Wielka maskotka – kto w niej siedzi?

Wynajem żywej maskotki na imprezę to bardzo prosta sprawa – oferta agencji eventowych obejmuje rozmaite warianty strojów, w których występują znający się na kontakcie z dzieciakami animatorzy. Często są to osoby, które chcą dorobić do studenckiego budżetu, a przy okazji po prostu lubią dzieci. Żywa maskotka nie musi mieć szczególnych umiejętności interpersonalnych – gruby, niekoniecznie wygodny strój nieco utrudnia swobodne rozmawianie oraz nie pozwala wykonywać manualnych sztuczek. Maluchom z pewnością wystarczy jednak sama możliwość przytulenia się i zrobienia pamiątkowej fotografii z kreskówkowym idolem.

Czasami tańszym pomysłem na wynajęcie wielkiej maskotki jest zaproszenie do współpracy bliskiej osoby i wynajem stroju. W miastach nie brakuje wypożyczalni oferujących stroje wielkich maskotek w różnych rozmiarach i kolorach.

Żywe maskotki – czy warto?

Stawiając na wynajem żywej maskotki, cena będzie zależała głównie od długości pracy animatora. Samo wynajęcie przebrania nie zawsze będzie tańsze – niektóre wypożyczalnie kostiumów oferują robiące duże wrażenie modele najwyższej jakości, albo po prostu takie, których nie posiada konkurencja. W takich przypadkach za dobę wynajmu zapłacimy nawet powyżej 150 złotych!

Co do tego czy warto wynająć żywą maskotkę nie będzie miał wątpliwości żaden rodzic, którego pociecha fascynuje się jakimś bajkowym bohaterem. Możliwość zbicia piątki z Królikiem Bugsem i przytulenia Papy Smerfa z pewnością spotka się z bardzo głośną, entuzjastyczną reakcją gości kinderbalu, a zdjęcie zrobione z Myszką Minnie zajmie honorowe miejsce na półce małego solenizanta! Przeczytaj także o czym jeszcze warto pomyśleć podczas organizacji przyjęcia dla dziecka, aby dzień urodzin stał się jeszcze bardziej wyjątkowy: https://dzieciswiat.pl/urodziny-dla-dzieci.

Gigantyczne pluszaki nie bez powodu interesują również przedsiębiorców, zwłaszcza działających w branży gastronomicznej. Osoba rozdająca ulotki przed lokalem z pewnością wzbudzi większe zainteresowanie kiedy wcieli się w lodowy rożek. Niejedno dziecko zacznie mieć (jeszcze większą niż zawsze) ochotę na zimne łakocie! Strój reklamowy – maskotka to inwestycja rzędu przynajmniej przynajmniej 1500 złotych, zależnie od stopnia urozmaicenia przebrania oraz jego jakości. Zachęcamy, by nie oszczędzać – dobrze wykonane stroje reklamowe – maskotki nie tylko długo wytrzymają, ale także zapewnią pracownikom większy komfort i lepszą wentylację.