Śniadaniówki dla dzieci do szkoły. Poznaj najpopularniejsze modele

Nic nie dodaje tak dziecku energii w szkole jak drugie śniadanie. Pożywna kanapka, soczyste owoce, a może słodka przekąska – to nieocenione smakołyki, które trzeba jednak bezpiecznie przetransportować w plecaku. Idealnie nadają się do tego śniadaniówki dla dzieci do szkoły.

To akcesoria, które zabezpieczą plecak przed wypadkiem i zadbają o świeżość śniadania. Ich wybór powinien być jednak przemyślany. Muszą nie tylko być odpowiednio pojemne, ale też spodobać się dziecku. Poznaj modele, które najlepiej wpisują się w gusta najmłodszych!

Śniadaniówki dla dzieci do szkoły – modele dla dziewczynek

Śniadaniówki dla dzieci do szkoły, jak i inne akcesoria, są profilowane pod upodobania najmłodszych. A te w wieku szkolnym w dużym stopniu zależą od płci.

Pieski i kotki

śniadaniówki dla dzieci do szkoły ze zwierzętami to hit
Śniadaniówka z pieskiem i kotkiem, źródło zdjęcia: strona sklepu Plecaki.com.pl

Szczeniaki i kociaki zachwycają dorosłych, ale dzieci uwielbiają je chyba jeszcze bardziej. Każdej dziewczynce w wieku ośmiu czy 10 lat z pewnością spodoba się więc śniadaniówka z małymi psami lub kotami. A już połączenie słodkiego labradora z równie słodkim kotkiem i jeszcze słodszymi babeczkami? Brzmi jak strzał w dziesiątkę! Ten model śniadaniówki znajdziesz na https://plecaki.com.pl/pl/c/Sniadaniowki/197.

Księżniczki z Krainy Lodu

śniadaniówka z Anną i Elsą
Śniadaniówka z Anną i Elsą z „Krainy Lodu”, źródło zdjęcia: strona sklepu Plecaki.com.pl

Uczennice szkoły podstawowej, zwłaszcza te młodsze, pozostają zafascynowane postaciami z ulubionych bajek. Do takich z pewnością należy “Kraina Lodu”. Jej bohaterki, Anna i Elsa, skradły serca dziewczynek na całym świecie. Ich wizerunek na delikatnym, jasnoróżowym tle z pewnością spodoba się Twojej córeczce. A do śniadaniówki możesz dobrać plecak z tym samym motywem – wystarczy zajrzeć na https://plecaki.com.pl/.

Bajkowy jednorożec

śniadaniówki dla dzieci do szkoły z jednorożcem to popularna seria
Śniadaniówka z jednorożcem, źródło zdjęcia: strona sklepu Plecaki.com.pl

A gdyby tak połączyć motywy zwierzęce i baśniowe? Śniadaniówki dla dzieci do szkoły z jednorożcem idealnie spełniają to założenie. Jednorożec ładnie wyróżnia się na ciemnym, granatowym tle, co doceni każda dziewczynka. Możesz też postawić na podobne śniadaniówki z nieco innym ujęciem tego legendarnego stworzenia – znajdziesz je w serii Unicorn.

Śniadaniówki dla dzieci do szkoły – modele dla chłopców

Jednorożce i księżniczki są świetne dla dziewczynek, ale chłopcom takich śniadaniówek nie kupuj pod żadnym pozorem!

Dinozaury

śniadaniówki szkolne z dinozaurami to hit wśród chłopców
Śniadaniówka z dinozaurami, źródło zdjęcia: strona sklepu Plecaki.com.pl

Zdecydowanie bardziej odpowiednim pojemnikiem na śniadanie dla Twojego synka będzie ten z dinozaurami. Te prehistoryczne bestie niegdyś przerażały, ale dziś swoją wielkością, zębami i pazurami fascynują kilkulatków. A ich ujęcie takie, jak powyżej – w pozie gotowej do walki – będzie dodatkowym atutem śniadaniówki.

Piłkarskie motywy

śniadaniówki dla dzieci do szkoły z motywem piłkarskim
Śniadaniówka „piłkarska”, źródło zdjęcia: strona sklepu Plecaki.com.pl

Sport to pasja wielu mężczyzn – najczęściej “zarażają się” nią już w wieku szkolnym. Zazwyczaj sportem numer jeden staje się piłka nożna. Śniadaniówki dla dzieci do szkoły z motywami nawiązującymi do futbolu będą więc idealnym rozwiązaniem dla wszystkich aktywnych chłopców.

Model taki jak powyżej jest estetyczny, a przy tym “bezpieczny”. Co mamy na myśli? Klubowe sympatie w tym wieku zmieniają się dość często, więc pudełko z herbem Bayernu Monachium może z czasem stać się niepożądane. Piłka i numer kojarzący się z napastnikiem pozostaną neutralne.

Spiderman

śniadaniówki z superbohaterami
Śniadaniówka ze Spidermanem, źródło zdjęcia: oficjalna strona sklepu Plecaki.com.pl

Dziewczynki mają swoje bajkowe ulubienice, a chłopcy uwielbianych superbohaterów. W czołówce z pewnością znajduje się Spiderman, czyli młodszy towarzysz popularnych Avengersów. Śniadaniówka z jego wizerunkiem, utrzymana w czarno-czerwonej kolorystyce, to model zaprojektowany w pełni z myślą o chłopcach ze szkoły podstawowej.

Podsumowanie: jakie śniadaniówki dla dzieci do szkoły spodobają się Twoim pociechom?

Śniadaniówki dla dzieci do szkoły powinny być dopasowane do tego, co podoba się dziewczynkom i chłopcom. Dla małych uczennic odpowiednie z pewnością będą pojemniki z pieskami i kotkami. Do ulubionych motywów należą księżniczki z Krainy Lodu, warto postawić też na jednorożce. Chłopcy wolą dinozaury, motywy piłkarskie oraz superbohaterów – ze Spidermanem na czele.