Tornister dla pierwszoklasisty – najpopularniejsze motywy

Przygotowanie szkolnej wyprawki nie należy do najłatwiejszych – zwłaszcza, gdy szykujemy ją dla swojego dziecka po raz pierwszy. A przed takim zadaniem staje wielu rodziców pierwszoklasisty. Przy kompletowaniu wyposażenia do szkoły baczną uwagę trzeba zwrócić zwłaszcza na to, by wybrać odpowiedni tornister dla pierwszoklasisty. W końcu to właśnie w nim musi pomieścić się reszta szkolnej wyprawki.

Tornister musi być wygodny i odpowiednio dobrany do wzrostu dziecka. Dzięki temu będzie pomagać mu w zachowaniu prawidłowej postawy i zapobiegać jej wadom. Nie da się jednak ukryć, że musi się także po prostu podobać małemu uczniowi. Dlatego właśnie przed zakupem warto poznać najpopularniejsze motywy, które uwielbiają najmłodsi. Taka wiedza pozwoli uniknąć marudzenia i usprawni zakupy.

Tornister dla pierwszoklasisty – co spodoba się dziewczynkom?

Wybierając tornister dla pierwszoklasisty warto pamiętać, że dzieci w wieku sześciu, siedmiu lat dużą wagę zwracają na to, by zdobienia bagażu pasowały do ich płci. W tym wieku dość wyraźnie rozróżniają już kolory bardziej “dziewczęce” i “chłopięce”. Podobnie będzie z motywami dostosowanymi do ich wieku. Jeśli zastanawialiśmy się, jaki plecak dla przedszkolaka spodoba się pierwszoklasiście, lepiej od razu zrezygnować z takiego pomysłu.

Jaki tornister dla pierwszoklasisty spodoba się zatem dziewczynkom? W pierwszej kolejności warto pomyśleć o kolorze. Małym uczennicom podobają się zwykle ciepłe i jasne kolory. Absolutnym hitem jest oczywiście róż. W tym przypadku sprawdzą się zarówno jego łagodne odcienie, jak i nieco bardziej intensywne. Tornistry dla dziewczynek często są również delikatnie fioletowe, inne popularne kolory to jasny błękit czy beż.

Trafionym pomysłem dla pierwszoklasistki będzie też z pewnością tornister z motywem zwierzęcym. Dziewczynkom najbardziej podobają się młode zwierzęta – szczeniaczki, kocięta czy źrebaki. Koty i konie to sprawdzone trendy. Modele, które się w nie wpisują, znajdziesz na https://plecaki.com.pl/pl/c/Tornistry/19.

Wszystkie dzieci uwielbiają oglądać bajki. Nawet jeśli dawkujemy siedmiolatce dostęp do telewizora, z pewnością świetnie zna najpopularniejsze kreskówkowe postaci. W tym wieku wyrasta się już z Myszki Minnie. Najlepiej sprawdzą się tornistry z wizerunkiem księżniczek. Kopciuszek czy Królewna Śnieżka to nieprzemijające trendy. W ostatnich latach niezwykle popularne są jednak również Elsa i Anna, czyli bohaterki “Krainy lodu”.

Tornister dla pierwszoklasisty – co spodoba się chłopcom?

Księżniczki i różowe plecaki raczej nie przypadną jednak do gustu chłopcom. Z motywów, które podobają się dziewczynkom, w tym przypadku warto rozważyć ewentualnie zwierzęta. Tyle że niekoniecznie szczeniaczki, a te nieco bardziej imponujące rozmiarami i drapieżnością – tygrysy, lwy czy wilki.

Jakie postaci z bajek będą podobać się chłopcom? W tym przypadku trafionym pomysłem z pewnością będą Avengersi. Więcej na temat tych motywów dowiesz się z artykułu https://dzialdowo.biz.pl/tornister-szkolny-dla-chlopca. Ale uwaga – nie każdemu fanowi IronMana będzie po drodze z Kapitanem Ameryką! Do tego już siedmioletni chłopcy często są miłośnikami motoryzacji, dlatego dobrym pomysłem będą także bohaterowie kreskówki “Auta”.

Dochodzi jeszcze kwestia podstawowego koloru, jaki powinien mieć dobrze dobrany tornister dla pierwszoklasisty. Chłopcom podobają się zwykle modele w intensywnych barwach. Absolutnym hitem jest czerwień, w podobne tony uderza kolor pomarańczowy. Warto także rozważyć ciemną zieleń oraz granat. Te ostatnie tornistry mają dodatkową zaletę – wolniej się brudzą.