Pierwsze zagraniczne wakacje z dzieckiem – gdzie polecieć?

Wielu świeżo upieczonych rodziców zastanawia się nad tym, kiedy i gdzie wybrać się na pierwsze zagraniczne wczasy z dzieckiem. Zobacz, jak zaplanować je tak, aby były w pełni udane!

Kiedy warto zorganizować pierwsze zagraniczne wczasy z dzieckiem?

Przez pierwsze miesiące swojego życia dziecko wymaga odpowiedniej opieki, dlatego dalekie podróże nie wchodzą wtedy w grę. Również okres połogu nie jest dla kobiety łatwy i wymaga ona czasu na pełen powrót do wcześniejszej kondycji sprzed ciąży.

Zazwyczaj wakacje z dzieckiem polecane są wtedy, gdy ma ono co najmniej pół roku, chociaż trzeba pamiętać o tym, że jest to termin orientacyjny, ponieważ każdy maluch ma inne potrzeby i tempo rozwoju. Jednak większość rodziców wybiera się na pierwsze zagraniczne wczasy z dzieckiem wtedy, gdy ma ono około 2-3 lata, dlatego to zwykle ten moment uznaje się za najlepszy na dłuższe wojaże.

W razie jakichkolwiek obaw zawsze warto skonsultować się z pediatrą, który będzie mógł zbadać dziecko i wskazać, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zagranicznego wyjazdu.

Pierwsze wakacje z dzieckiem za granicą

Gdzie warto wybrać się z dzieckiem na pierwsze wakacje za granicę?

Gdy rodzice chcą zdecydować się na zagraniczne wakacje z dzieckiem, muszą pomyśleć o wyborze odpowiedniej destynacji. Powinna być ona dopasowana tak, aby zapewnić odpowiedni komfort, pozwolić na zregenerowanie sił, ale jednocześnie powinna być atrakcyjna dla najmłodszego wczasowicza. Jakie kierunki cieszą się największym powodzeniem?

Grecja

To jeden z najczęściej wybieranych kierunków rodzinnych wyjazdów. Popularne są w szczególności wyspy, na przykład Kreta, Rodos czy Korfu.

Hiszpania

Przepiękna Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie to trafne kierunki dla rodziców z dziećmi, ponieważ czeka tam wiele ciekawych atrakcji i znakomita pogoda.

Turcja

Również świetnym pomysłem na rodzinny wyjazd za granicę będzie Turcja, między innymi kurorty Side i Alanya wraz z wieloma atrakcjami dla dzieci.

Bułgaria

Wspaniałe plaże, znakomita pogoda, duża liczba hoteli do wyboru, a także przystępne ceny – to najważniejsze atuty rodzinnych wakacji w Bułgarii.

Chorwacja

To również doskonała propozycja przeznaczona dla rodzin z dziećmi, szczególnie w rejonach Riwiery Makarskiej, miast Omiš oraz Brela.

Udane wakacje z dzieckiem – jak je zaplanować?

Swoje wakacje z dzieckiem można zaplanować na dwa sposoby – samodzielnie lub skorzystać z oferty biura podróży, np. ITAKI.

Pierwsza opcja daje więcej swobody, lecz wymaga również dokładnej organizacji. Druga z kolei jest wygodniejsza, chociaż ma też swoje ograniczenia pod względem terminu wyjazdu i programu. Wiele biur podróży ma specjalne oferty dla rodzin z dziećmi – hotele z autorskim programem animacyjnym w języku polskim (tj. Klub Przyjaciół ITAKI), dlatego warto wziąć je pod uwagę, gdy liczy się komfortowy wypoczynek.

Zagraniczne wczasy z dzieckiem – o czym warto pamiętać?

– Dokładnie spakuj walizki i torby, zabierając wszystko, co potrzebne jest podczas wyjazdu,

– Wybierz miejsce noclegowe przyjazne dla dzieci, które oferuje wszystkie niezbędne udogodnienia, takie jak łóżeczko, przewijak,

– Dobierz odpowiednie atrakcje dla małego wczasowicza, na przykład może być to wyjście do zoo, aquaparku, wesołego miasteczka, animacje,

– Zachowaj odpowiednie odstępy czasowe pomiędzy atrakcjami, by dać dziecku czas na wypoczynek,

– Nie zapominaj o zabawkach, grach, akcesoriach dla dziecka, które sprawią, że nie będzie się nudzić.