Naszyjniki z literką – jak wybrać odpowiedni dla dziewczynki?

Naszyjniki z literką należą do biżuterii najbardziej lubianej przez dziewczynki. Dlaczego właśnie one zdobyły sympatię najmłodszych dam? To zasługa personalizacji – taka biżuteria, która w centrum ma inicjał imienia, sprawia wrażenie stworzonej specjalnie dla jej właścicielki. Wzbudza dumę z własnego imienia, a nawet pomaga zdobywać nowe koleżanki – literka wzbudza ciekawskie pytania. Jaki naszyjnik warto sprezentować bliskiej dziewczynce? Przeczytaj wykorzystaj tę wiedzę przy następnym kupowaniu podarunków.

Dobry materiał to podstawa

Naszyjniki z literką najczęściej powstają z różnych metali. Do wyboru są oczywiście szlachetne kruszce – złoto i srebro – jak i tańsze stopy. Wybierając spośród tańszych wariantów można postawić na stal chirurgiczną, tytan lub niedookreśloną mieszankę do dostania w sklepach z różnościami.

Dla dziewczynki najlepiej wybrać naszyjnik z literką imienia wykonany ze stali chirurgicznej. Jest to materiał hipoalergiczny (nie uwalnia alergizującego niklu), odporny na rdzę, nieczerniejący. Cechuje go lekkość i wytrzymałość, porównywalna z luksusową biżuterią od jubilera. Występuje w wariancie srebrnym i pozłacanym. Jego cena jest bardzo przystępna, toteż w razie zgubienia naszyjnika – co dzieciom zdarza się dość często – szkoda finansowa nie będzie duża.

Alternatywną, nieco droższą opcją jest tytan. Również hipoalergiczny, nie czernieje ani nie rdzewieje. Jego solidność sprosta wszystkim codziennym wyzwaniom. Inną opcją jest rzemyk ze skóry lub gumowa baza – te jednak są znacznie mniej trwałe od twardych, neutralnych chemicznie metali.

Naszyjniki z literkami wykonane ze stali chirurgicznej bądź tytanu są równie estetyczne, co te ze złota i srebra. Nic nie zdradza wyjątkowo przystępnej ceny. Przypadną do gustu każdej dziewczynce, która pragnie mieć taką spektakularną biżuterię, jak jej mama.

Miejsce zakupu ma znaczenie!

By mieć pewność, że wybrany materiał rzeczywiście cechuje się wysoka jakością i pełnym bezpieczeństwem, kupuj tylko w renomowanych hurtowniach i sklepach z biżuterią. Zrezygnuj z bazarków czy chińskich marketów, gdzie próżno szukać informacji o metalach, z których wykonano biżuterię.

Naszyjnik to przedmiot pozostający w stałym kontakcie z ciałem. Dotyka go pot i woda – zdrowy metal nie może z nimi reagować. Metal nie może także zawierać dużego procenta niklu, gdyż bardzo często prowokuje on reakcje alergiczne. Jako że biżuteria ma być przeznaczona dla wyjątkowo delikatnej dziecięcej skóry, troska o bezpieczeństwo wchodzi na najwyższy poziom.

Kupując w miejscu o nieposzlakowanej opinii masz pewność, że estetyka wykonania będzie nienaganna. Dziewczynka wiele razy będzie oglądała swoją nową biżuterię, więc zauważy każdy detal!

Naszyjniki z literką zgodne z gustem dziewczynki

Niektóre naszyjniki z literami mają dodatkowe ozdoby, takie jak kryształki, kolorowe kamienie, czy małe zawieszki. Wyboru trzeba dokonać także pomiędzy złotym i srebrnym wariantem metalu. Najlepiej wybrać taki naszyjnik, który po prostu odpowiada gustowi estetycznemu dziewczynki. Lubi błysk i kolory, a może wręcz przeciwnie – preferuje otaczanie się prostymi wzorami? Podoba się jej złoto, czy srebro? Już kilkulatki doskonale wiedzą, z którym kolorem kruszcu im do twarzy!

Obejrzyj naszyjniki z literkami o różnorodnym kształcie, by wybrać ten najbardziej estetyczny. Kaligrafia? Druk? Fantazyjny font, a może komiksowa estetyka? Znając ogólne preferencje dziewczynki uda Ci się dopasować taki kształt litery, który rzeczywiście przypadnie jej do gustu.

Naszyjnik z literkami o odpowiedniej długości

Dla dzieci odpowiednia długość naszyjnika to 40-45 centymetrów. Dłuższe modele mogą być niewygodne zwłaszcza dla energicznej dziewczynki kochającej aktywne zabawy. Ponadto długim modelem łatwo niefortunnie zaczepić o przeszkodę i tym samym zerwać łańcuszek.

Dobrym pomysłem jest łańcuszek z regulowanym zapięciem. W każdej chwili można zmienić jego długość, by dopasować naszyjnik do stroju bądź aktywności.

Dodatkowe zawieszki – jeszcze dokładniejsza personalizacja

Chcesz, by prezent miał jak najbardziej osobisty wymiar? Zdecyduj się na najprostszy łańcuszek z literką, bez dodatkowych ozdób. O te zadbaj samodzielnie. Jeżeli na przykład dziewczynka lubi koty, do literki dołóż zawieszkę z uroczym kociakiem. Jest miłośniczką koni? Z pewnością znajdzie się delikatny wisiorek z motywem podkowy. 

Skromne naszyjniki z literkami mają tę zaletę, że dodatkowe ozdoby na nim nie zrobią przeładowanego efektu. Te proste warianty biżuterii są doskonałą bazą do personalizowania zgodnie z własną fantazją.

Naszyjniki z literką to świetne prezenty dla dziewczynek, które chcą mieć prawdziwą, elegancką biżuterię, Małe damy są bardzo wymagające! Wybierz solidny metal z renomowanego sklepu, precyzyjnie wykonany wzór i dodatki, które uczynią biżuterię wyjątkową – taką jaka jest jej właścicielka.