Jaką zabawkę podarować dziecku na urodziny?

Wszystkie dzieci kochają dostawać prezenty. Zabawki są w centrum ich codziennych zainteresowań, przez co to właśnie je najbardziej opłaca się podarować na urodziny. Aby wywołały uśmiech na twarzy malucha, muszą być jednak dopasowane do jego wieku oraz zainteresowań. Jeśli dodatkowo wybrana zabawka będzie rozwijała kreatywność, umiejętność samodzielnego myślenia oraz ćwiczyła zdolności manualne, możemy być pewni, że spotka się z uznaniem zarówno obdarowanego, jak i jego rodziców.

Książeczki, pluszaki czy gry? Co wybrać na prezent dla dziecka?

W sprzedaży dostępny jest tak szeroki i zróżnicowany wybór zabawek dziecięcych, że zazwyczaj nie wiemy, po którą z nich sięgnąć, aby podjąć najlepszą decyzję zakupową. W takiej sytuacji warto zdać się na pewny wybór i postawić na zabawki, którymi dane dziecko najczęściej się bawi. Jedne dzieci nie wyobrażają sobie dnia bez zabawy ulubionymi pluszakami i odgrywania z ich udziałem różnych scenek, inne preferują natomiast kolorowe książeczki, które czytane wspólnie z rodzicami przenoszą je do świata wyobraźni. Jeszcze inne maluchy natomiast najbardziej doceniają gry, dzięki którym mogą w emocjonujący sposób spędzać wolny czas z rówieśnikami, rodzeństwem oraz dorosłymi.

Jeśli planujemy zakup prezentu dla własnego dziecka, sprawa jest dość prosta – wystarczy zastanowić się, po jakiego typu zabawki nasza pociecha sięga najczęściej i podstawić na kolejną z tej samej kategorii. Jeśli natomiast nasz przyszły obdarowany jest dzieckiem przyjaciół czy rodziny, powinniśmy skorzystać z pomocy jego rodziców. Najprościej przeprowadzić krótką rozmowę z rodzicami dziecka i zapytać ich wprost, o jakiej zabawce marzy ich dziecko. Pozwoli to dokonać najbardziej trafnego wyboru i kupić prezent, który z pewnością spotka się z uznaniem małego solenizanta.

prezenty na urodziny dla dziecka - co wybrać?

Kreatywne zabawki dla chłopców i dziewczynek

Jeśli natomiast chcemy zrobić niespodziankę zarówno dziecku, jak i jego rodzicom lub nie mamy możliwości dowiedzenia się, o jakiej zabawce marzy maluch, możemy postawić na pewny wybór. Są nim niemieckie zabawki Playmobil, które kochają praktycznie wszystkie dzieci. W ich poczet wchodzą zestawy modeli i figurek do składania, które pozwalają rozwijać dziecięcą wyobraźnię i kreatywność oraz są na tyle uniwersalne, że pokochają je dzieci o bardzo różnych zainteresowaniach. Chłopcy z pewnością zachwycą się pojazdami do składania, dziewczynki natomiast będą mogły bawić się w dom, urządzać pokoiki dla lalek, a nawet prowadzić własny mini butik czy zarządzać stadniną koni.

Zestawy Playmobil składają się z wysokiej jakości elementów, które są przystosowane dla dzieci w różnym wieku. Składa się je w bardzo prosty sposób dzięki dołączonym do każdego zestawu czytelnym instrukcjom. Proces składania sam w sobie stanowi doskonałą zabawę, w której mogą brać udział zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Gotowe figurki i akcesoria mogą z kolei posłużyć do prowadzenia wielu kreatywnych zabaw, w których udział wziąć mogą także inne zabawki już posiadane przez dziecko. Kolorowy charakter figurek Playmobil oraz ich doskonała jakość wykonania sprawiają, że jest to zdecydowanie dobry pomysł na pomysł na prezent dla każdego dziecka.