Jak uprzyjemnić dziecku powrót do szkoły?

Powrót do szkoły nie każdemu dziecku od razu kojarzy się z czymś przyjemnym. W końcu nauka w placówce to nie tylko kolorowe plecaki szkolne i zabawa z kolegami. Część pociech stresuje się zmianą, innym ciężko przechodzi przestawienie się z trybu wakacyjnego na szkolny. Istnieje jednak kilka metod, które mogą sprawić, że dziecko z chęcią będzie myślało o powrocie w szkolne mury. Jak przygotować dziecko do szkoły, by powrót przebiegł bez łez? Przedstawiamy bliżej pomysły na uprzyjemnienie nowego roku szkolnego.

Plecaki szkolne z wymarzonym wzorem

Nowy plecak szkolny i tak jest potrzebny, a przy okazji może to być odpowiedź na pytanie ,,jak przygotować dziecko do szkoły by powrót był miły?”. To świetny pomysł na poprawę nastroju pociechy przed powrotem do szkoły, szczególnie jeśli marzy ona o nowym plecaku. Plecak powinien oczywiście spełniać wszystkie praktyczne funkcje, a także być bezpiecznym dodatkiem, którego noszenie nie wpłynie negatywnie na postawę dziecka. Jeśli jednak odhaczymy te najważniejsze elementy, możemy przejść do najprzyjemniejszego, czyli wzoru plecaka. Na rynku wyróżniają się np. plecaki Coolpack, które pozwalają dopasować idealny plecak dla dziecka w każdym wieku, a jednocześnie mają bardzo rozbudowaną gamę wzorów, dzięki czemu każda pociecha wybierze z niej coś dla siebie. Oferta producentów plecaków jest coraz ciekawsza i znajdziemy wśród niej bardzo różnorodne modele – od klasycznych jednokolorowych, przez wzorzyste łączące w sobie wiele odcieni, aż po takie z nadrukami postaci z ulubionych bajek czy filmów. Warto zwrócić uwagę także na plecaki szkolne na kółkach, które zyskują coraz większą liczbę fanów. To świetny wybór dla dzieci, które muszą nosić do szkoły bardzo dużo książek, zeszytów i akcesoriów.

Jak przygotować dziecko do przedszkola albo szkoły? Po wstępnej weryfikacji marki i jej asortymentu dobrze jest pozwolić pociesze wybrać swój nowy plecak. Dzięki temu nie będzie obaw, że nie trafimy w jej gust (który w przypadku dzieci potrafi szybko się zmieniać), a do tego będzie to dla niej lekcja samodzielności. Każde wyjście do szkoły będzie pozytywnie się kojarzyło, dzięki temu szczególnemu prezentowi.

Jak przygotować dziecko do szkoły? Stopniowo!

Dla wszystkich fanów wakacyjnego odpoczynku stopniowy powrót do rutyny może okazać się rozwiązaniem, które uprzyjemni powrót do szkoły i w odpowiedni sposób do niego przygotuje. Warto zacząć co najmniej kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, tak aby pociecha miała czas przestawić się. Jak przygotować dziecko do szkoły wprowadzając nową rutynę? Jeśli dziecko lubi dłużej pospać, można stopniowo przyzwyczajać je do coraz wcześniejszego wstawania, przesuwając czas pobudki codziennie o kilka minut. Aby poranne wstawanie nie było problemem, należy także zwrócić uwagę na to, o której chodzi spać, tak aby miało codziennie zapewnioną odpowiednią ilość snu.

Nowe zajęcia pozaszkolne

Świetnym pomysłem na poprawę podejścia dziecka do powrotu do szkoły jest zapisanie go na nowe zajęcia dodatkowe. Oczywiście, należy dać pociesze czas na ponowne wdrożenie się w szkolne obowiązki, aby wprowadzać zmiany stopniowo. Warto jednak ustalić z nią wcześniej, na jakie zajęcia chce uczęszczać i ustalić termin ich rozpoczęcia. Dzięki temu dziecko zrozumie, że wakacje to czas odpoczynku, a w roku szkolnym więcej się dzieje, w tym jej ulubione zajęcia, na których może spotkać nowych przyjaciół.

Jak przygotować dziecko do szkoły? Rozmowa rozwiązaniem na wszystkie troski

Powyższe sposoby nie pomogły? Warto porozmawiać z dzieckiem, aby dowiedzieć się, z czego dokładnie wynika jego niechęć do powrotu do szkoły. Jak przygotować dziecko do przedszkola bądź szkoły? To zależy dlaczego nie chce wracać. Może dziecko ma konflikt z koleżankami i kolegami, o którym nie wiemy, lub przed wakacjami w szkole wydarzyło się coś negatywnego, przez co pociecha nie jest chętna do powrotu. Okazanie wsparcia poprzez rozmowę pozwoli lepiej zrozumieć dziecko i w efekcie znaleźć sposób na to, aby codziennie szło do szkoły z uśmiechem na ustach.

Wybierasz plecak dla przedszkolaka? Model szkolny może nie być odpowiedni! Nasz inny artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji! Sprawdź tutaj: https://dzieciswiat.pl/plecak-dla-przedszkolaka-czym-musi-sie-charakteryzowac-i-jak-wybrac-najlepszy-model-dla-pociechy