Dziecięce plecaki – na co powinniśmy zwracać uwagę podczas ich wyboru?

Zbliża się wielkie wydarzenie w życiu Twojego dziecka, jakim jest pierwszy dzień w przedszkolu. To bardzo dobra okazja, aby wybrać się ze swoją pociechą po wymarzony kolorowy plecak. Z najpiękniejszym plecakiem będzie dziecku o wiele łatwiej spędzić pierwsze dni w przedszkolu.

Dlaczego plecaki dziecięce są tak ważne dla przedszkolaków

Dziś już nie tylko w szkole, ale także w przedszkolu, dziecko chce mieć plecak wyróżniający się pod względem designu i wygody. Projektanci akcesoriów szkolnych dobrze wiedzą, że  dzieci już w wieku przedszkolnym pragną stawać się samodzielne. A pierwszy plecak podarowany przez mamę i tatę nawet dla dwuletniego maluszka jest oznaką takiej właśnie samodzielności. Dziecko ma wreszcie możliwość samo nosić do przedszkola swoje ulubione zabawki, książeczki i kolorowanki.

Plecaki do przedszkola i ich największe zalety

Plecaki do przedszkola muszą być ładne, ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu. Kiedy w plecaku odnajdziesz te trzy cechy, możesz być pewny, że jest to idealny model dla Twojego dziecka. Zawsze, kiedy wybierasz plecak dla swojej pociechy, zwracaj uwagę na jego rozmiar. Idealnie dopasowany do wzrostu dziecka zapewni największą swobodę ruchów, nie będzie za luźny ani też za ciasny. Kolejną rzeczą, jaką warto wziąć pod uwagę w czasie wyboru plecaczka dla małego dziecka, jest stabilność. Jeśli szelki są regulowane i odpowiednio wyprofilowane, możesz być spokojny, że plecak będzie właściwie leżał na plecach. Koniecznie też sprawdź, czy plecy plecaka są odpowiednio usztywnione. Szukając odpowiedniego plecaczka dla przedszkolaka, upewnij się, czy na metce został określony wiek, dla jakiego został dany model przeznaczony. 

Jak wybierać plecak dla przedszkolaka

Jeśli martwisz się, czy plecak spodoba się Twojemu dziecku, to wybierz się razem ze swoją pociechą na zakupy. To dobra okazja, aby porozmawiać z dziećmi i przygotować je do pójścia do przedszkola. Samodzielny wybór plecaka dla przedszkolaka w ulubionym kolorze oraz wzorze sprawi, że Twoje dziecko stanie się bardziej pewne siebie. Z uśmiechem na twarzy będzie nosić swój nowy plecak, który stanie się w przyszłości jednym z najbardziej ulubionych wspomnień z pierwszych dni w przedszkolu.

Plecak z wyposażeniem czy bez?

Na rynku dostępne są dwa modele plecaków: z wyposażeniem i bez wyposażenia. To drugie rozwiązanie jest idealne dla dziecka w wieku przedszkolnym. To, co znajdzie się wewnątrz plecaczka, będzie decyzją Twoich dzieci. Zwykle do przedszkola zabierają ze sobą ulubione zabawki, przytulanki, kolorowanki i inne drobiazgi, którymi chcą się bardzo pochwalić przed koleżankami i kolegami. Wybierając plecak dla przedszkolaka, zwróć koniecznie uwagę na ilość wewnętrznych przegródek oraz zewnętrznych kieszeni. Dzięki nim małe dziecko szybko zapamięta, gdzie jest jego rzecz, którą spakowało rano. Do mniejszych kieszonek możesz zapakować bidon z wodą, małą przekąskę i chusteczki do nosa. 

Dzieci i rodzice patrzą w inny sposób na zakup plecaka. Przeczytaj artykuł – „Zakup plecaka – jak przygotować dziecko na zakupy?” i razem podejmijcie decyzję!