Bajkowe plecaki dla każdej małej uczennicy

Rozpoczęcie roku szkolnego to bardzo ważne wydarzenie, na które należy odpowiednio przygotować każdego ucznia. Wybór najlepszej wyprawki szkolnej to jedno z głównych zadań. Dzieci, a w szczególności dziewczynki, z wielką chęcią udają się z rodzicami na zakupy artykułów papierniczych i innych niezbędnych elementów. Wybierając tornister, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego funkcjonalność, ale także na wygląd, dzięki któremu codzienne wyprawy na lekcje staną się o wiele przyjemniejsze. Jakie bajkowe wzory są najpopularniejsze i jak wybrać najlepszy plecak do szkoły dla dziewczyn?

Tornister z wizerunkiem ulubionej postaci

Większość dziewczynek bardzo lubi oglądać filmy i programy dla najmłodszych. Emitowane są one w różnych dziecięcych stacjach telewizyjnych lub Internecie. Jedną z najpopularniejszych produkcji jest serial „Violetta”, który opowiada o losach argentyńskiej nastolatki. W sklepach dostępne są plecaki z Violetty, które będą idealne dla każdej małej fanki programu. Tornistry te są bardzo kolorowe i przedstawiają wizerunek głównej bohaterki lub jej przyjaciół. Większość modeli posiada dużą ilość przegródek i komór, w których uczennica może przechowywać wszystkie artykuły szkolne, a także cenne przedmioty, takie jak klucze czy telefon komórkowy. Plecaki wykonane są z lekkiego materiału, dzięki któremu ich noszenie jest bardzo komfortowe. Decydując się na tornister, warto dokupić również piórnik czy zeszyty z takim samym motywem. Każda mała dziewczynka na pewno ucieszy się z takiej wyprawki i z chęcią będzie chodzić z nią do szkoły.

Bajkowe motywy Disneya

Wyprawki z motywem bajkowych produkcji Disneya od wielu lat są bardzo popularne. Najpierw modne były tornistry z Kopciuszkiem, Mulan, Małą Syrenką czy Zakochanym Kundlem. Obecnie najpopularniejszy jest plecak Kraina Lodu. Miliony dziewczynek na całym świecie pokochały Elsę, jej przygody oraz śpiewaną przez główną bohaterkę piosenkę „Mam tę moc”. Wyprawka, której wzór nawiązuje do animacji, to idealny wybór dla każdej małej uczennicy. W sklepach można znaleźć wiele artykułów szkolnych z Elsą czy Olafem, m.in.:

  • klasyczne plecaki szkolne,
  • tornistry na kółkach,
  • piórniki,
  • akcesoria piśmiennicze,
  • artykuły papiernicze (zeszyty, bloki techniczne itp.),
  • worki na buty.

Wybierając więc taki plecak, można dopasować do niego resztę elementów wchodzących w skład wyprawki szkolnej i stworzyć wyjątkowy zestaw dla dziewczynki.

Inne popularne wzory

Dziewczynki chętnie wybierają również plecaki z Barbie, Myszką Minnie czy czarodziejkami Winx. Uczennice często decydują się także na motywy z ulubionymi pupilami domowymi czy kwiatowymi zdobieniami. Najważniejsze jest jednak to, by wygląd tornistra był dopasowany do zainteresowań dziecka oraz by spełniał wszystkie swoje najważniejsze funkcje. Musi więc być funkcjonalny, pakowny, wytrzymały oraz dostosowany do wieku i wzrostu dziewczynki.