Najlepsze pomysły na wycieczki dwu- i trzydniowe!

Wycieczka z klasą – na ten moment czeka każdy uczeń. Do plecaka zamiast książek można zapakować trochę słodyczy i czekać na atrakcje w gronie koleżanek i kolegów. Świetnie sprawdzi się także torba na lunch, do której można schować same smakołyki. A przecież znacznie fajniej, gdy przyjemny czas trwa dłużej. Dlatego warto rozważyć wycieczki szkolne 2-dniowe, a nawet 3-dniowe. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.

Wycieczki szkolne 3-dniowe – zalety

Już wyjazd na jeden dzień cieszy uczniów i daje szansę na nawiązanie bliższych relacji z rówieśnikami i nauczycielami, ale ma sporo ograniczeń. W takich przypadkach trudno planować daleką podróż, trzeba ograniczyć się do okolicznych atrakcji. W przeciwnym razie męczący powrót nie ma już zwykle nic wspólnego z wesołą atmosferą z początku wyjazdu.

Optymalnym wariantem wydają się wycieczki szkolne 3-dniowe. W planie wyprawy są wówczas dwa noclegi, co zwykle jest dodatkową atrakcją dla uczniów. Dzięki temu łatwiej znaleźć czas na spokojne zwiedzanie i korzystanie z atrakcji. Podczas spacerów maluch może mieć na plecach worek dla dzieci, w którym umieści prowiant i kilka niezbędnych podczas trasy rzeczy. Nie trzeba się martwić, że 20-minutowe opóźnienie zniszczy budowany kilka tygodni wcześniej plan podróży. Sporo pola manewru w takich sytuacjach stwarzają również wycieczki szkolne 2-dniowe.

Gdzie warto wybrać się na wycieczkę szkolną?

Wyjazd na dwa lub trzy dni stwarza sporo możliwości. W tym przypadku można śmiało wybrać się nie tylko na drugi koniec Polski, ale i za granicę. Skupmy się jednak na krajowych propozycjach.

Zakopane

Zimowa stolica Polski oferuje wiele nie tylko wtedy, gdy jest przykryta białym puchem. Niezapomniane widoki, górskie powietrze i góralski folklor zachwycają o każdej porze roku. Wyjeżdżając do Zakopanego na dwa lub trzy dni, można zabrać dzieci na pierwszą górską wycieczkę. Wejście na Gubałówkę nie sprawi żadnych trudności, a widok na Tatry na długo pozostanie w pamięci. Punktem obowiązkowym są słynne Krupówki, gdzie można kupić ciupagę czy oscypek. Owcze sery mają zresztą w Zakopanem własne muzeum. Warto również wybrać się pod skocznię narciarską, a na ostatni dzień można zostawić wyjątkową atrakcję – wjazd koleją linową na Kasprowy Wierch.

Toruń

Miasto Mikołaja Kopernika i pierników oferuje wiele atrakcji dla najmłodszych i nie tylko. Spacer po toruńskiej starówce przeniesie wszystkich w klimat czasów najwybitniejszego polskiego astronoma. Punktem obowiązkowym wycieczki są odwiedziny domu rodzinnego Kopernika, a także ruin krzyżackiego zamku. Uwaga – w lochach straszy! Z zamkiem wiąże się wiele opowieści, które można usłyszeć w Domu Legend Toruńskich. Warto też wybrać się do Żywego Muzeum Piernika. Tam, zamiast nudnego zwiedzania, można spotkać średniowiecznych piekarzy i samemu upiec pachnące ciastko.

Pieniny

Wyjątkowe wrażenia oferuje również wycieczka w Pieniny. W okolicach Szczawnicy można spędzić czas na łonie natury i obejrzeć piękną panoramę okolicy ze szczytu Trzech Koron, bardziej przystępnego niż skaliste wierzchołki Tatr. W tamtej okolicy znajdą się również atrakcje dla miłośników wodnych atrakcji. WIelkim przeżyciem będzie spływ Dunajcem z flisakami oraz rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Znajdzie się też coś dla ducha – w planach warto uwzględnić zwiedzanie zamku w Niedzicy, w okolicy nie brakuje też zabytkowych kościołów.

Wycieczki szkolne z biurem podróży

Możliwości jest oczywiście o wiele więcej. W natłoku codziennych obowiązków czasami trudno jednak znaleźć czas, by samodzielnie zaplanować wyjazd. Warto więc postawić na sprawdzone rozwiązania. Wycieczki szkolne biuro podróży zorganizuje tak, by nie trzeba było martwić się o nocleg czy dodatkowe atrakcje. Specjaliści oferują wyjazdy zaplanowane od A do Z i szeroki katalog pomysłów.