Nieszablonowy prezent na dzień ojca. Na co postawić?

nadruki na koszulkach

Dzień Ojca to jedno z ważniejszych świąt nie tylko w dziecięcym kalendarzu. Chociaż w drugiej połowie czerwca zazwyczaj myślimy już o zbliżających się wakacjach, w tym czasie nie powinniśmy również zapominać o mężczyznach, którzy odegrali jedną z najważniejszych ról w naszym życiu. Jak ich uhonorować? Najlepiej ciekawym i nieszablonowym prezentem. Sprawdzą się zarówno humorystyczne nadruki na koszulkach, jak i eleganckie drobiazgi. Na co postawić? Podpowiadamy!

nadruki na koszulkach
Źródło: http://szafainformatyka.pl

Prezenty z humorem

Dzień Ojca to ważny dzień, ale niekoniecznie trzeba świętować tę datę w bardzo poważny sposób. Atmosferę z pewnością pozwoli rozładować odpowiednio dobrany prezent. W ofertach sklepów internetowych i stacjonarnych znajdziemy sporo podarunków z humorem kierowanych nie tylko do mężczyzn, ale i dedykowanych ojcom.

nadruki na koszulkach
Źródło: http://szafainformatyka.pl

Sporą popularnością cieszą się drobne gadżety z hasłem odwołującym się do wielu zadań, jakie musi spełniać ojciec. “Informatyk, grafik, marketingowiec, a po pracy tata” – tego typu slogany często pojawiają się na kubkach czy poduszkach, funkcjonują także jako nadruki na T shirtach. Nie trzeba zresztą korzystać z wyświechtanych powiedzeń – napisy na koszulki można zaprojektować samemu, a profesjonalne firmy za niewielką opłatą wykonają nadruk na odzieży, którą z dumą wręczymy ojcu.

Humorystyczne hasło może pojawić się także na bardziej zaskakujących elementach. Kiedy tata jest “królem grilla”, można wręczyć mu zestaw grillowych sztućców z takim właśnie napisem. Śmieszny slogan może też ozdobić kufel na piwo, szklanki, a nawet kieliszki.

nadruki na koszulkach
Źródło: http://szafainformatyka.pl

Elegancja zawsze w cenie

Czasami lepiej od humorystycznych prezentów sprawdzą się jednak klasyczne podarunki. W katalogach prezentów na Dzień Ojca znajdziemy sporo eleganckich drobiazgów, które przydadzą się każdemu mężczyźnie. Jednym z nich jest skórzany portfel. Zgrabny, stylowy model, który bez trudu zmieści się do kieszeni – to pomysł na praktyczny podarunek.

Jeżeli nasz tata ceni sobie elegancję, dobrym wyborem może być również krawat lub muszka. Taki dodatek z pewnością znajdzie wówczas swoje miejsce w jego garderobie, zwłaszcza jeśli trafimy z kolorem w jego gust. Szykownym dodatkiem może być także skórzany pasek, najlepiej czarny lub brązowy.

Jednym z najbardziej uniwersalnych prezentów pozostają przybory do pisania. Wieczne pióro to synonim klasy, w ręku ojca będzie wyglądać gustownie i poważnie. Dla tych, którzy nie lubią pisać piórem, bez trudu można dopasować elegancki długopis ze stali nierdzewnej, który będzie prezentować się równie imponująco. W klasyfikacjach najbardziej cenionych prezentów od lat czołowe pozycje zajmują również zegarki. Elegancki model w tym przypadku będzie sporo kosztować, ale taki prezent zostanie doceniony przez każdego mężczyznę.

Plecak do przedszkola – czym powinien się charakteryzować?

plecaki dla przedszkolaka

Przedszkole to dla większości dzieci pierwsze przetarcie przed przyszłymi szkolnymi obowiązkami. Maluchy codziennie maszerują na zajęcia, na które zwykle muszą coś ze sobą zabrać. Śniadanie, chusteczki higieniczne, może jakaś słodka przekąska – rodzice zawsze zapakują coś swojej córeczce lub synkowi. Przedstawiamy zatem najważniejsze cechy, jakie powinny spełniać dobrze dopasowane plecaki dla przedszkolaka.

Plecak do przedszkola – co warto o nim wiedzieć?

Produkty przeznaczone dla najmłodszych nieco różnią się od tych dla starszych dzieci. Plecaki do przedszkola nie będą więc takie same jak plecaki szkolne dla uczniów trzeciej czy czwartej klasy. Podczas gdy u starszych dzieci muszą być pojemne i pomagać w kształtowaniu prawidłowej postawy, plecak dla najmłodszych powinien być przytulny i bezpieczny. W przypadku kilkulatków na pewno nie sprawdzi się też tornister szkolny, który będzie dla nich zbyt ciężki.

Plecak dla przedszkolaka nie musi być duży, ale warto, by był miły w dotyku. Dzieci szybko przyzwyczajają się do ulubionych przedmiotów i bywa, że bez nich nie chcą zasnąć lub wyjść na zajęcia. Dlatego warto, by plecak stał się jednym z nich. Pomocne będą tutaj plecaczki wysokiej jakości. Nieco droższy model posłuży maluchowi dłużej, dziecko się do niego przyzwyczai, a rodzicom w dalszej perspektywie pozwoli zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas poświęcony na zakupy.

Najważniejsze cechy – plecaki dla dziewczynki i chłopca

Plecak, który będzie używany przez małe dzieci, powinien być przede wszystkim bezpieczny. W związku z tym warto wybrać produkt z odpowiednim atestem, wykonany z wysokiej jakości materiału, bez szkodliwych dla zdrowia substancji. Dla dziecka ważne będą również zapięcia plecaczka. Powinny być proste, najlepiej na klamerki lub rzepę. W przeciwnym razie przedszkolak może mieć problemy z własnoręcznym zamknięciem plecaka.

Jeśli planujemy, że dziecko będzie korzystać z plecaka przez rok lub dłużej, warto wybrać również model z regulowanymi szelkami. Dzięki temu będzie można dostosować ich długość do wzrostu dziecka tak, by nadal wygodnie nosiło się przedszkolne drobiazgi. Z drugiej strony plecak powinien być niewielki i lekki, bo kilkulatek nie ma sił na dźwiganie ciężkich konstrukcji.

Dziecko też ma coś do powiedzenia

Plecak dla przedszkolaka nie powinien być specjalnie skomplikowany, warto jednak, by posiadał jedną czy dwie mniejsze kieszonki. To sprawi, że chłopiec lub dziewczynka będą mogli ukradkiem zabrać do przedszkola jakiś drobiazg albo niewielką maskotkę, dzięki czemu będzie im łatwiej spędzić dzień poza domem. To istotne zwłaszcza na początku przygody z przedszkolem.

Na koniec pozostaje wybór odpowiedniego wzoru. Choć zdanie malucha nie powinno być kluczowe przy dobieraniu plecaka, warto pozwolić mu wybrać spośród dwóch czy trzech modeli. Oczywiście wśród nich powinny znaleźć się tylko te, które spełniają wszystkie zdefiniowane przez rodziców wymagania.

Tornister dla pierwszoklasisty – jego przewaga nad plecakiem

tornister szkolny

Plecak czy tornister do pierwszej klasy? Przed podobnym wyborem staje większość rodziców. Argumentów przemawiających za jedną i drugą opcją jest sporo. Ci, którym zależy na kształtowaniu prawidłowej postawy swojego dziecka, powinni jednak zdecydowanie postawić na tornister. Ten element szkolnego wyposażenia pozwoli zadbać o kręgosłup początkującego ucznia, a przy tym może okazać się rozwiązaniem wygodnym i praktycznym.

Tornister szkolny – dlaczego warto?

Tornistry dla pierwszoklasisty wyróżniają się na tle innych przedmiotów, w które można spakować dziecko do szkoły. Ich głównymi konkurentami są torby na ramię oraz plecaki. Te pierwsze, popularne wśród młodzieży, dla siedmiolatków stawiających pierwsze kroki w szkole są zdecydowanie niewskazane. Nie nadają się do noszenia książek, a ich regularne używanie przeciąża jedną ze stron sylwetki. Plecaki są lepszym rozwiązaniem, ale także nie zapewnią pełnego wsparcia kręgosłupowi. Zwykle nie mają usztywnionych pleców, a dzieci często zapominają o zapinaniu pasków na piersiach, które mają dodatkowo usztywniać plecak i zapobiegać nierównomiernemu rozłożeniu ciężaru.

Takich problemów nie będzie w przypadku tornistra. Choć jest rozwiązaniem najbardziej tradycyjnym, bynajmniej nie przestarzałym. Ma sporo cech, które dają mu przewagę nad plecakiem. Jedną z najbardziej istotnych są usztywnione i profilowane plecy, czyli standard we wszystkich tornistrach. Kiedy dziecko pakuje podręczniki do tornistra, możemy być pewni, że będzie szło wyprostowane.

Wygoda i stabilizacja

Tornister, jako że jest bardziej masywny niż plecak, będzie też dla dziecka wygodniejszy. Może się to wydawać paradoksem, ale dzięki mocniejszej budowie z tornistrem będziemy mieć pewność, że pierwszoklasisty nie będą uwierać książki czy zeszyty. To szczególnie ważne w przypadku najmłodszych, którzy często nie potrafią wszystkiego dobrze ułożyć na plecach. Podczas gdy w plecaku musieliby spędzić kilka minut na pieczołowitym układaniu podręczników, nawet szybkie pakowanie przyborów szkolnych do tornistra nie pozostawi później niemiłych konsekwencji na plecach.

Tornister szkolny pozwala także na lepszy rozkład rzeczy niż plecak. Cięższe można poukładać na dnie, lżejsze rzucić na górę. Jeśli do tego tornister posiada kilka przegródek, będziemy mieć pewność, że poszczególne elementy nie będą się przesuwać ani przewracać.

Najważniejsze cechy dobrego tornistra

Mimo wymienionych zalet, tornister tornistrowi nierówny. Aby wybrać odpowiedni model, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech tego produktu – zwykle zapewniają je tornistry uznanych marek:

  • szerokie szelki: najlepiej, by miały około 5 centymetrów szerokości. Nie mogą wpijać się w ramiona ani ocierać o szyję dziecka;
  • odpowiednia waga: przy wszystkich swoich zaletach tornister może okazać się dość ciężki. Warto zatem szukać lekkich modeli – zgodnie z zaleceniami ekspertów waga tornistra nie powinna przekraczać 10% masy ciała dziecka;
  • wielkość tornistra: nie powinien być szerszy niż ramiona dziecka. Dół tornistra może sięgać maksymalnie linii pleców, a góra powinna kończyć się przed karkiem;
  • materiał: powinien być odporny na zabrudzenia oraz deszcz, by uchronić podręczniki i zeszyty przed zamoknięciem i zniszczeniem.