Trampolina – zabawa w podskokach

Zabawa na trampolinie to także aktywność. Wymaga zaangażowania ruchowego, a co za tym idzie aktywuje wiele grup mięśni. Skakanie sprzyja także dotlenianiu mózgu. Trampolina jest sposobem na poprawę kondycji fizycznej u tych dzieci, które nie przepadają za klasycznymi sportami. Wzrost ilości ruchu profituje uelastycznieniem ciała i kości, często także zniwelowaniem ich bólu. Co więcej, mózg, który jest odpowiednio dotleniony znacznie lepiej pracuje.

Trampolina, jest idealnym przykładem na to, że można połączyć przyjemne z pożytecznym!

Na jakie przyjęcia nadaje się trampolina?

Takie urządzenie można wynająć na każde przyjęcie, lecz szczególnie warto na takie, na którym obecne będą dzieci. Trampolina to idealna atrakcja na:

  • festyny,
  • miejskie wydarzenia,
  • koncerty,
  • letnie wydarzenia w kurortach,
  • urodziny,
  • imprezy okolicznościowe,
  • na imprezy sportowe,
  • do hoteli odwiedzanych przez rodziny w okresie wakacji czy na majówkę.

Co ciekawe, trampoliny wynajmuje się na wesela – wynika to z wielu praktycznych czynników. Dzieci zyskują atrakcję, dzięki której nie absorbują tak dorosłych. Aktywność na trampolinie sprawia, że wcześniej kładą się spać, dając dorosłym szansę na swobodną zabawę.

Super atrakcją są także różnego rodzaju dmuchańce, dmuchane zamki, czy zjeżdżalnie to idealna rozrywka dla dzieci. Przeczytaj o nich w naszm artykule: https://dzieciswiat.pl/dmuchance.

Czy na trampolinie mogą skakać dorośli?

Oczywiście, że tak! Szczególnie na tych, które przeznaczone są na większe imprezy. Mają one dużą wytrzymałość i dostosowane są do utrzymywania nawet kilku osób. Więcej o rodzajach trampolin piszemy w naszym kolejnym artykule: https://dzieciswiat.pl/trampoliny.

Trampolina a bezpieczeństwo

Czy trampolina to bezpieczna atrakcja – to bardzo często stawiane pytanie przez rodziców. Wynika to z obaw przed tym, że dziecko wypadnie, czy skręci sobie nogę. Przed tym, aby dziecko nie wypadło z trampoliny chronią specjalne siatki zabezpieczające, które okalają trampolinę. Często, gdy słyszy się o tym, że dziecko wypadło z trampoliny, dotyczy to sytuacji gdzie nieodpowiedzialni rodzice zdecydowali się nie zakładać tego zabezpieczenia. Zdarzają się także sytuacje, że na rynek dostają się trampoliny bez tak istotnego wyposażenia, a zarazem w kusząco niskiej cenie. Elastyczność trampoliny sprawia, że złamanie lub skręcenie kończyny jest wręcz niemożliwe.

Warto nadmienić, że w przypadku renomowanych firm, wynajmowaniu trampoliny towarzyszy obecność osoby, która pomaga i koordynuje zachowanie, korzystające z tej atrakcji.