Szczudlarze, czyli nowa atrakcja na przyjęcia okolicznościowe

Magicy, iluzjoniści, klauni oraz tytułowi szczudlarze w ostatnich latach są gwiazdami różnego rodzaju imprez. Wynajęcie takich specjalistów powinno gwarantować ciekawą rozrywkę dla gości. Pozwala to na chwilę wytchnienia dla organizatorów, ponieważ goście są pochłonięci obserwowaniem artystycznego spektaklu. O ile klauni i magicy są nam dobrze znani, nawet z czasów dziecięcych, gdy na festynach mogli obserwować ich sztuczki, to szczudlarze są nowym sposobem zabawiania gości. Zobaczmy, na jakich imprezach szczudlarze pojawiają się najczęściej i czy warto przemyśleć zakup takiej usługi!

Szczudlarze anioły na wesele

Najczęściej ofertę wynajmu szczudlarzy spotykamy poszukując różnych atrakcji na wesele . Anioły na szczudłach mają być atrakcją witająca gości przed kościołem lub urzędem cywilnym. Inni decydują się na wykorzystanie ich również w trakcie ceremonii. To właśnie szczudlarze idą przed parą młodą rozrzucając płatki kwiatów na ich drodze. W dodatku szczudlarze na wesele też są często wykorzystywaną opcją do zabawiania gości w trakcie imprezy. W trakcie wesela mogą zaczepić ludzi, rozdawać różne drobne upominki, np. w trakcie konkursów na znajomość pary młodej, lub po prostu estetycznie wyglądać. Niektóre firmy w swojej ofercie zaznaczają, że mają przygotowane stroje dla swoich artystów. Istnieje też możliwość stworzenia stroju pasującego do wybranej imprezy.

atrakcje weselne, szczudlarze na wesele, para młoda

Szczudła dla dzieci

Kolejną kwestią są urodziny, festyny, dni dziecka i inne okazje, gdzie gośćmi są głównie dzieci. W trakcie takiej zabawy szczudlarze będą mogli spełniać różne role. Pierwsza, najbardziej oczywista to ciekawy i nietuzinkowy wygląd. Dzięki strojom jak z bajki i olbrzymiej wysokości szczudlarzy, dzieci będą mogły przenieść w iście baśniowy świat. W dodatku szczudlarze są najczęściej animatorami. Oznacz to, że oprócz umiejętności chodzenia na szczudłach zatrudniony artysta będzie też potrafił rozbawić dzieci, pokazać im różne gry i zabawy czy też zrobić zwierzątka z balonów. A jeśli wybieramy szczudlarza będącego zatrudnionego w firmie zajmującej się animacjami, organizacją przyjęć itp. będziemy mogli skorzystać również z tego typu usług. Oznacza to, że oprócz szczudlarza będzie można wypożyczyć gry i zabawy dla dużej ilości osób, a wybierając artystę, który będzie jedną z atrakcji można wspomnieć o innych zadaniach, jakie szczudlarz powinien spełniać (puszczanie baniek, robienie balonowych zwierzątek).

Dla przykładu szczudła do skakania czy nawet nauka zwykłego chodzenia na szczudłach będzie świetną atrakcją. Oczywiście dla bezpieczeństwa dzieci w takiej sytuacji potrzebnych będzie kilku szczudlarzy – dwie osoby będą musiały asekurować dziecko, które będzie stawiać pierwsze kroki tak wysoko nad ziemią. Rodzice lub organizatorzy imprezy powinni zapewnić pełne bezpieczeństwo dzieci. Przed wyborem konkretnej grupy lub podpisaniem umowy należy zapoznać się z opiniami o firmie, jej wiarygodnością i innymi ważnymi kwestiami.

Imprezy firmowe – szczudła dla dorosłych

Pewnie każdy z nas chciał kiedyś chociaż raz spróbować chodzenia na szczudłach. Kilka lub kilkanaście lat temu jeszcze nie było to tak popularne, a teraz gdy już w sklepach można kupić szczudła do biegania lub inne szalone gadżety okazuje się, że jesteśmy już dorośli i „nam już nie wypada” czy inne wymówi. A na imprezach firmowych możemy znowu wrócić w pewnym stopniu do czasów dzieciństwa, gdzie wszystko wydawało się bardziej magiczne. To właśnie dzięki odpowiednim atrakcjom o imprezie firmowej będzie się później mówiło przez długi czas.

Szczudlarze zatrudnieni do zabawiania pracowników mogą pełnić przeróżne funkcje. Z jednej strony, mogą być widoczną z daleka ozdobą wieczoru. W dodatku jeśli zaopatrzymy takiego aktora w koszulkę, szarfę lub taśmę z nazwa i logiem firmy będzie on chodzącą reklamą firmy. Innym argumentem przemawiającym za szczudlarzami jest to, że w trakcie swojego spaceru mogą oni rozdawać gościom drobne upominki firmowe. To szczególnie ciekawe rozwiązanie, gdy w jednym miejscu mamy kilka firm, ponieważ nie da się ich przeoczyć. Firmy wykorzystujące takie nietypowe rozwiązania na pewno zostaną zapamiętane. Z kolei innowacyjność zapamiętujemy najlepiej, więc będzie ona dobrze widziana przez przyszłych współpracowników, więc może warto przemyśleć to rozwiązanie?

szczudła dla dorosłych na imprezy

Szczudlarze – cena

A ile mogą kosztować szczudlarze? Kraków, Warszawa czy inne większe miasta mają różne oferty wynajmu szczudlarzy. Ceny są różne, ale widać pewną zgodność. Koszt pierwszej godziny jest zawsze najwyższy i wynosi około 200-500 złotych. Każda kolejna godzina jest już tańsza i wynosi od około 150 do 400 złotych. Ilość czasu można dopasować do potrzeb konkretnego wydarzenia, ponieważ szczudlarze mogą pracować nawet do kilku godzin. Oczywiście w trakcie pracy należy również znaleźć czas na odpoczynek, ponieważ animatorzy wykonują wymagającą pracę fizyczną.

Zalety i wady tego rozwiązania

A na samym końcu warto zastanowić się, czy szczudlarze to w ogóle dobry pomysł na daną imprezę. W przypadku wesel, wydatki związane z jego organizacją są bardzo duże, więc wybór atrakcji musi być odpowiednio przemyślany. Wśród innych możliwości, z jakich może skorzystać młoda para, mamy:

  • pokaz barmański,
  • foto-budkę,
  • pokaz robienia sushi,
  • różne zabawy organizowane przez DJ-a lub wodzireja.

Szczudlarze na weselach najczęściej pełnią głównie funkcję dekoracyjną lub ozdobną. Wszystkie wymienione zadania, które szczudlarze wykonują na weselach, możemy zastąpić przez dziewczynkę rozsypująca kwiaty lub wodzireja. Oczywiście, jeśli szczudlarze interesują parę młodą, najbardziej powinni słuchać siebie samych i nie pozwolić innym decydować o swoim weselu – w końcu to ich wyjątkowy dzień.

Na imprezach dziecięcych można spotkać magików, animatorów, klauny, opiekunów dzikich zwierząt, iluzjonistów i kilka innych osób. Szczudlarze będą ciekawym rozwiązaniem, jeśli zagwarantują młodszym uczestnikom możliwość wzięcia czynnego udziału w aktywności. W innej sytuacji dzieci mogą się szybko znudzić taką atrakcją, ponieważ często jedyne co mogą robić, to przyglądać się pięknie ubranemu animatorowi. Chodzenie na szczudłach byłoby oczywiście najlepszym rozwiązaniem, ale wtedy potrzeba zatrudnić więcej niż jedna osobą. Najlepiej byłoby gdyby szczudlarz był również animatorem. Dzięki przeszkoleniu będzie wiedział, jak w ciekawy sposób zaangażować dzieci do zabawy i czynnego uczestnictwa w grach, a szczudła byłby tylko jedną z atrakcji.

I na sam koniec – imprezy firmowe. Tutaj nie trzeba do końca się bać o nudę, ponieważ szczudlarze będą zajmowali się rozdawaniem drobnych prezentów. W dodatku taka atrakcja na targach będzie wyróżniała przedsiębiorstwo.

Podsumowanie

Zbierając wszystkie wymienione wiadomości i informacje możemy bez przeszkód powiedzieć, że szczudlarze będą ciekawą atrakcją na różnych przyjęciach. W zależności od konkretnej publiki należy przemyśleć, jak artysta powinien komunikować się z gośćmi i czy organizatorom zależy na aktywnym udziale szczudlarzy. Jeśli tak, przed wynajmem należy zapytać się o szerszą ofertę, możliwość wynajęcia więcej niż jednej osoby i co wchodzi w cenę.