Najsłodsza ze słodkości – Wata Cukrowa

To idealna atrakcja na każde przyjęcie – nie tylko dla dzieci. Będzie świetnym dopełnieniem urodzin, sprawi też ogromną radość podczas celebrowania Dnia Dziecka. A może chcesz zaskoczyć gości weselnych? Na słodkim stole, zdecydowanie nie może jej zabraknąć.

Wata cukrowa, oprócz tego, że świetnie smakuje, może być zaskakującym motywem przewodnim sesji np. narzeczeńskiej.

Żaden piknik, odpust, festyn nie może się bez niej odbyć.

Z nami możesz także spróbować samemu zrobić ten słodki kąsek.

Cukier jest biały, więc wata cukrowa też – nic bardziej mylnego!

To od Ciebie zależy, w jakim kolorze watę cukrową przygotujemy dla Ciebie i Twoich gości. Kolor tego cukrowego obłoczka możesz dopasować do przewodniego motywu kolorystycznego przyjęcia.

Obalamy mity – wata cukrowa nie jest bardzo kaloryczna!

Jesteśmy przekonani, że gdybyś miał wymienić jedną wadę waty cukrowej, na pewno byłaby to kaloryczność. Dlaczego? Pewnie, dlatego, że wata cukrowa tworzona jest z cukru – tylko z cukru. Jednak, czy wiesz, że aby wykonać jedną watę cukrową wystarczą zaledwie 4 łyżeczki? Biorąc pod lupę kaloryczność, warto zaznaczyć, że niejeden owoc ma więcej kalorii niż wata cukrowa.

Oczywiście cukier nie dostarcza nam żadnych wartościowych składników, jednak spożywany w niewielkich ilościach nie jest w stanie nam zaszkodzić.

 

Jeśli jednak preferujesz naturalne słodycze, zajrzyj do manufaktury cukierków Słodka Cytrynka, gdzie wg wieloletniej receptury, ręcznie przygotowywane są zdrowe słodkości.

Poszukujesz więcej słodkich informacji? Jeśli tak, ten artykuł powinien Cię zainteresować – https://dzieciswiat.pl/wata-cukrowa-html