Modne naklejki na ścianę dla dziecka – zainspiruj się!

Piękną dekorację wnętrza dla swojej pociechy stworzysz w zaledwie kilka chwil – wystarczy, że zdecydujesz się na bajkowe naklejki do pokoju dziecka. Pogodne, kolorowe motywy na ścianach pozwolą Ci w mgnieniu oka zamienić zwyczajne pomieszczenie w miejsce, które nie tylko zachwyca wyglądem, ale rozwija także pasje szkraba i zachęca do twórczego spędzania czasu.

Jeśli szukasz inspiracji, doskonale trafiłeś. Tutaj znajdziesz najlepsze, najciekawsze i najmodniejsze naklejki na ścianę dla chłopca i dziewczynki. Spośród tysięcy rozmaitych wzorów wybraliśmy te, które są sprawdzonym pomysłem na udekorowanie pokoju malucha i nieco starszego szkraba. Przyjrzeliśmy się dinozaurom i baletnicom, polecieliśmy w kosmos i zwiedziliśmy wszystkie kontynenty, by dla każdego dziecka znaleźć ozdobę, która skradnie serce. Wystrój wnętrza jest bowiem o wiele ważniejszy, niż się wydaje. Nie chodzi tylko o stworzenie miejsca, które jest ładne. Bardzo ważne jest to, by w pokoju maluch czuł się bezpiecznie i komfortowo i by przestrzeń sprzyjała rozwijaniu pasji i zainteresowań. 

Naklejki na ścianę dla dziecka inspirowane pasjami malucha to strzał w dziesiątkę

Zaczynamy od pomysłu, który jest szczególnie popularny już od pewnego czasu. Mowa o trendzie na urządzanie dziecięcego pokoju tak, by wystrój odzwierciedlał pasje i zainteresowania malucha. Wiele szkrabów od wczesnych lat interesuje się określonymi dziedzinami lub zawodami. Dzieci marzą o karierze pilota lub lekarza, o odkrywaniu nowych planet lub nieznanych gatunków dinozaurów. Najszybszym pomysłem na to, by pasję zaakcentować w wystroju, są właśnie łatwe w montażu naklejki na ścianę. Dla dziecka taki wzór nad łóżeczkiem lub biurkiem stanie się nie tylko ładną ozdobą, ale także sposobem na nadanie aranżacji indywidualnego charakteru. 

Atutem takich naklejek jest to, że będą wspierać i zachęcać dziecko do tego, by rozwijało swoje zainteresowania. Na uwagę zasługuje również fakt, że takie wzory nie znudzą się maluchowi tak szybko jak na przykład bajkowe postaci z kreskówek. Jakie motywy dekoracyjne warto przywołać? 

Jeśli pociecha zafascynowana jest kosmosem, świetnym pomysłem będą planety naszego Układu Słonecznego lub astronauta lecący w rakiecie, a jeśli chodzi na lekcje tańca, wówczas warto sięgnąć po wzór z baletnicą. Przyszłemu paleontologowi z pewnością spodoba się przedstawienie różnych gatunków dinozaurów. Wśród wzorów są także motywy idealne do dziewczęcej aranżacji, bo dinozaury to nie tylko naklejki do pokoju chłopca. Do ciekawych propozycji należy też zaliczyć kolorową mapę świata, jeśli maluch marzy o dalekich podróżach. Te i wiele innych pięknych i ciekawych ozdób ściennych znajdziesz na https://redro.pl/naklejki/przeznaczenia/do-pokoju-dziecka/ 

Pokój dla dziecka z naklejkami na ścianach

A co powiesz na inspirowane naturą naklejki do pokoju dziecka? Niech wystrój się zazieleni!

Bardzo dużym zainteresowaniem w dziecięcych aranżacjach cieszą się motywy ze świata przyrody. Jest to bowiem doskonały sposób na to, by nawet mieszkając w mieście otoczyć szkraba odrobiną zieleni, która uspokaja i koi zmysły. Bardzo dużo mówi się o tym, że we współczesnym świecie dzieci są przebodźcowane, dlatego pomysł na wystrój, w którym na ścianach pojawią się bujne liście palm i monster to doskonałe rozwiązanie, by zwykły pokój przekształcił się w oazę spokoju, która będzie służyć i zabawie, i wypoczynkowi. Tropikalne rośliny sprawdzą się w tak modnych obecnie stylach eko i boho, które wykorzystywane są także w dziecięcych aranżacjach. 

W zależności od wielkości metrażu naklejka z roślinnym motywem może stać się główną dominantą lub subtelnym akcentem dekoracyjnym. Jeśli pokój jest duży, wówczas cała ściana może wypełnić się bujnymi liśćmi. W sytuacji natomiast, gdy pokoik jest niewielki, doskonale będzie się prezentował wzór w postaci akwarelowego malunku z pojedynczymi gałązkami. Przedstawienie może przypominać łąkę lub wiszącą u sufitu girlandę. Takie naklejki będą się świetnie prezentować przez lata, ponieważ maluch szybko z nich nie wyrośnie. Znakomitym uzupełnieniem pokoju skąpanego w zielonych roślinach staną się plakaty – w pokoju dziewczynki mogą się pojawić wizerunki flamingów lub papug, a u chłopca tukany. 

Naklejka na ścianę dla dziecka ze zwierzakami to rozwiązanie dla malucha i starszaka

Rozwiązaniem, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu, jest naklejka na ścianę dla dziecka przedstawiająca zwierzaki. Jakie? A to już zależy od tego, jakie gatunki lubi Twoja pociecha. W świecie aranżacji wnętrz wraz z modą na styl eko pojawiło się duże zainteresowanie przedstawieniami leśnych zwierzaków. Na ścianie mogą się pojawić: niedźwiedź, lis, sowa, jelonek, a także zając czy wiewiórka. Bardzo efektownie prezentują się wzory przypominające albo malunek akwarelami, albo ilustrację z dawnego atlasu przyrodniczego. Z kolei moda na styl boho sprawiła, że do wystroju wkroczyli egzotyczni mieszkańcy. Do pokoju dziecka możesz zaprosić zabawnego tygryska, zebrę, wiszące na lianach małpki lub kolorowe papugi. 

Inspiracji nie trzeba jednak szukać aż tak daleko. Na uwagę zasługują także czworonożni pupile. Jeśli w domu mieszka kot lub pies, naklejka z wizerunkiem podobnego zwierzaka stanie się znakomitą dekoracją pokoju malucha. A jeśli szkrab marzy o swoim zwierzaku, ale jest jeszcze za mały, by się nim opiekować, taki wzór można potraktować jako tymczasową alternatywę, dopóki szkrab nie doczeka się swojego pupila. Co powiesz na zabawnego psiaka jadącego na wrotkach lub deskorolce albo kota siedzącego w statku kosmicznym? W świecie aranżacji wnętrz wszystko jest możliwe!

Łatwe w montażu samoprzylepne naklejki – tylko tego potrzebujesz, żeby w mgnieniu oka wyczarować swojemu dziecku jak za sprawą magicznej różdżki przepięknie wyglądający pokój. Zainspiruj się jego pasjami, wybierz zwierzaki, które kocha, lub wprowadź egzotyczne rośliny – każdy z tych wzorów gwarantuje, że maluch zyska przestrzeń, w której będzie się doskonale czuć.