Bluzy szkolne z nadrukiem – kiedy warto na nie postawić?

Szukasz oryginalnej bluzy z nadrukiem, którą będzie wyróżniać nie tylko znakowanie, ale także ciekawy design? Rozważ bluzy szkolne. To charakterystyczny model ubrań rodem z mody uniwersyteckiej, który dziś bywa jednak wykorzystywany również poza uczelniami. Moda związana z bluzami szkolnymi zatacza coraz szersze kręgi. Kiedy warto postawić na taki fason? 

Czym wyróżniają się bluzy szkolne?

Bluzy szkolne bywają nazywane również bluzami studenckimi. Skąd ta nazwa? Takie ubrania pojawiły się najpierw w amerykańskich szkołach wyższych, takich jak Princeton czy Harvard. Były tam nieco nowocześniejszym odpowiednikiem szkolnych mundurków. Szybko zyskały jednak popularność również poza szkolnymi murami.

Bluzy szkolne wyróżniają się swobodnym krojem. Nie opinają zbyt mocno ciała, pozostawiają sporo luzu. W zdecydowanej większości są to ubrania rozpinane – czasami na zamek błyskawiczny, czasami na zatrzaski. Warto więc postawić na nie wszędzie tam, gdzie potrzebny jest schludny, ale swobodny strój.

Ich charakterystycznym elementem są kontrastowe wstawki na mankietach, dole bluzy oraz przy stójce. Bardzo często w tych miejscach znajdują się poziome pasy. Jeśli chcesz dokładniej poznać dostępne fasony, wejdź na https://www.e-logos.pl/produkty/bluzy-z-nadrukiem/.

Kiedy postawić na szkolne bluzy z nadrukiem?

Szkolne bluzy z nadrukiem są naturalnym wyborem dla uczniów szkół, zwłaszcza ponadpodstawowych, którzy muszą pojawiać się na lekcjach w ubraniach znakowanych herbem szkoły. Jeśli tylko statut placówki na to pozwala, z pewnością uczniowie wybiorą je kosztem znakowanych koszul czy mundurków.

Na bluzy szkolne z nadrukiem mogą postawić także kluby sportowe. Taki ubiór dobrze sprawdzi się w czasie wyjazdów drużyny na mecz czy zawody. Bluzy tego typu znakowane klubowym herbem zadbają o profesjonalny wizerunek klubu. Jednocześnie ich krój będzie pasować do sportowego charakteru wyjazdu.

Takie ubrania mogą być również dobrym rozwiązaniem do biura. Oczywiście jedynie w tych firmach, w których dozwolony jest casualowy dress code. Jeśli chcesz zadbać o rozpoznawalność przedsiębiorstwa, ale jednocześnie zapewnić pracownikom dużą swobodę, możesz postawić właśnie na bluzy znakowane firmowym logo.

Bluzy szkolne z logotypem przedsiębiorstwa to również opcja dla tych, którzy szukają wygodnych ubrań firmowych dla pracowników fizycznych. Sprawdzą się u kierowców czy dostawców, a także w sklepach. Można w nie wyposażyć ekspedientów i pracowników magazynów. Nadają się do pracy na zewnątrz, zwłaszcza wiosną i jesienią.

Nie będą przeszkadzać w czasie pracy, a dodatkowo ich fason i kontrastowe elementy wyróżnią Twoich pracowników na tle innych firm. Uniwersytecki sznyt sprawi, że w każdej sytuacji Twoi podwładni będą wyglądać schludnie i profesjonalnie.

Jak znakować bluzy?

Ważne, by odpowiednio oznaczyć bluzy szkolne. Najlepiej będzie się z nimi komponować wyszywane logo firmy. Taki efekt można uzyskać dzięki zastosowaniu haftu komputerowego. Logo firmy, herb klubu, szkoły bądź innej organizacji warto umieścić na lewej piersi ubrania.

Alternatywą może być wyszywana naszywka. Możesz jednak zdecydować się także na nadruk. Dobrze sprawdzi się sitodruk, który będzie się opłacać zwłaszcza przy dużych zamówieniach. Pamiętaj, że logo nie może być zbyt duże – wtedy zaburzy kompozycję bluzy.

Podsumowanie: w jakich sytuacjach przydadzą się bluzy szkolne?

Bluzy szkolne to charakterystyczny element mody uniwersyteckiej, który znajduje jednak dziś coraz więcej zastosowań. Sprawdzą się nie tylko szkołach, ale i w klubach sportowych, u kierowców, pracowników sklepów i magazynów, a nawet w biurach. Wyróżnią Twoich pracowników i zadbają o ich schludny wygląd w każdej sytuacji.