Plecak ze zwierzętami – hit czy kit?

Wśród uczniów początkowych klas szkół podstawowych coraz częściej można zaobserwować plecaki, których przewodnimi motywami są zwierzęta lub zwierzęce postaci z bajek. W jakim wieku najmłodsze pociechy będą zachwycone plecaczkiem ze zwierzątkiem, a kiedy zaczną się go wstydzić i trzeba będzie rozejrzeć się za nowym modelem? Podpowiadamy!

Plecaki z pieskiem – doskonałe dla dziewczynek

To właśnie małe szczeniaki, yorki, maltańczyki, chihuahuy, beagle, dalmatyńczyki czy buldożki robią największą furorę wśród dziewczynek. Dodatkowego uroku wielu modelom dodaje ubranie psa w sweterki lub inne typowo ludzkie gadżety – okulary albo słuchawki. Fantastyczne będą także psie postaci z bajek, takich jak 101 Dalmatyńczyków czy Psi Patrol.

Plecaki z końmi i innymi dzikimi zwierzętami dla chłopców

Chłopcy zdecydowanie bardziej preferują zwierzęta, które żyją na wolności. Wśród nich są konie, jak również lwy, tygrysy i inne dziko żyjące ssaki z rodzin kotowatych i psowatych. Wszystkie z nich oddają charakter, z którym chcą się identyfikować młodzi mężczyźni – siła, zawziętość, szybkość oraz odwaga. Co ciekawe, plecaki z końmi są także chętnie wybierane przez dziewczęta. Model musi jednak dodawać zwierzęciu odrobiny słodyczy, otaczając go różowym kolorem, serduszkami lub pięknie uczesaną grzywą.

Plecaczek ze zwierzętami – jaki wiek jest odpowiedni?

Oczywistym jest, że urocze plecaczki to domena dzieci, które dopiero rozpoczęły swoją naukę w szkole i myślami są jeszcze w przedszkolu, w którym wszystko było zabawą. Taki plecak pomoże im dobrze rozpocząć przygodę ze szkołą, a lekcje będą kojarzyć się pozytywnie. Trudno jednak oczekiwać, by trzecio- lub czwartoklasista nadal nosił ze sobą plecak z urokliwym zwierzątkiem. Postawi raczej na inne modele lub będzie chciał, aby jego zwierzę było bardziej naturalną postacią.

Plecak z motywem kota – dla starszaków

Koty to stworzenia, które w ostatnim czasie spektakularnie podbijają internet na różnego rodzaju filmikach, zdjęciach i memach. Dlatego wśród starszych dzieciaków właśnie żartobliwy plecak z motywem kota może zrobić furorę. Moda jednak przemija, dlatego należy ostrzec dziecko, że plecak powinien mu posłużyć przez przynajmniej jeden rok szkolny.

Inne zwierzęce motywy

W poprzednim sezonie furorę na plecakach zrobiły z kolei ptaki, a w szczególności różowe flamingi oraz w mniejszym stopniu tukany. Były one częstym wyborem dziewczynek w różnym wieku, dlatego można powiedzieć, że to bardzo uniwersalny motyw. Różowy flaming najlepiej prezentuje się z różnego rodzaju odcieniami błękitu, turkusu oraz zieleni.

Mityczne stwory i starodawne zwierzęta

Na koniec należy oczywiście wspomnieć, że popularnością cieszą się także jednorożce (wśród dziewczyn), jak również latające jaszczurki (smoki) oraz dinozaury (wśród chłopców). To nieśmiertelna klasyka plecaków dla najmłodszych.

Jedna odpowiedź do “Plecak ze zwierzętami – hit czy kit?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *